H&O Harmonia Obiektywna

Timofiejuk-R_harm5
Już dzisiaj w Galerii Wystawowej Słupskiego Ośrodka Kultury nastapi otwarcie wystawy Romana Timofiejuka „H&O Harmonia Obiektywna”. Autor od wielu lat zajmuje się fotografia reklamową, był nawet szefem nieistniejącego już Pomorskiego Klub Fotografów Reklamowych. Prezentowane czarno-białe zdjęcia zostały wykonane w latach 2009 -2013 w przestrzeni nadmorskiej polskiego wybrzeża.

Timofiejuk-R_harm4
Autor fotografuje w brzydką, deszczową lub śnieżną pogodę i umiejętnie kadruje obraz. Manipulując kontrastem i doświetleniem, dąży do absolutnej czystości i porządku na zdjęciu. Stara się nie upiększać rzeczywistości, tylko ją kopiować. Wyszukuje w naturze elementy nadające całości harmonijny i spokojny wygląd, tworząc obrazy, które odzwierciedlają piękno i urok fotografowanych miejsc.

Timofiejuk-R_harm3
Przedstawione przez Romana Timofiejuka prace pokazują, jak wielki ładunek emocjonalny może zawierać w sobie jedna krótka ekspozycja. Jego interpretacja otoczenia stara się przywołać romantyczne piękno natury współdzielonej z człowiekiem. Autor posiadł umiejętność wyszukiwania w przestrzeni pewnych elementów, które stają się katalizatorem powstania w jego wyobraźni obrazu. Fotografie w większości powstawały w magicznych momentach przejścia ze światła w cień i mrok. Mieszczą się w konwencji estetyki piękna, wrażliwości na formę i nastrój. I w tym względzie są niezwykle spójne. W obrazach widać wieloletnie doświadczenie w pracy w ciemni nad bromowymi odbitkami.

Timofiejuk-R_harm1
Ekspozycja potrwa do 16 kwietnia 2014.

One response to “H&O Harmonia Obiektywna

  1. A czy wystawa Romana nie jest teraz w CentrumMarynarki ? Chyba to ta sama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.