Vienna International Photo Awards 2014

VIPA-2014_1
„Rura” to fotograficzna opowieść o Strzemieszycach Małych autorstwa Krzysztofa Raconia która zdobyła I nagrodę w międzynarodowym konkursie fotograficznym Vienna International Photo Awards 2013. Teraz można zgłaszać zdjęcia na kolejną edycję konkursu, termin nadsyłania prac mija 15 maja 2014 roku.

Vienna International Photo Awards (VIPA) stawia sobie za cel popularyzację fotografii dokumentalnej w Austrii i na świecie oraz możliwość wprowadzania jej w społeczny obieg sztuki wysokiej. Organizatorzy chcą pokazać ważne wydarzenia z życia ludzi, świata przyrody, wręcz wszystkiego tego, co nas otacza. Zgłoszone fotografie zostana ocenione w trzech kategoriach: zawodowcy, amatorzy i zdjęcia wykonane smartfonem. Jury w skład którego wchodzi Jean-Baptiste Joly, Antoine d’Agata, Catherine David Thomas Köhler, Laura Serani, Anna Zekria w każdej kategorii przyzna nagrody pieniężne w wysokości 4000, 3000 i 2000 euro. Konkurs nie ma określonego tematu, liczy się tylko fotografia dokumentalna. Nadesłane zdjęcia muszą skupić się na przekazie informacyjnym, ważne będą kwestie dotyczące spraw społecznych, kulturowych, politycznych i środowiskowych.

Racon-K_1
Zdjęcia muszą spełniać określone warunki techniczne: format JPEG, profil sRGB lub AdobeRGB, wielkość dłuższego boku nie może przekraczać 1024 pikseli. Opłata wstępna wynosi 35 euro, można nadsyłać zestawy i zdjęcia pojedyńcze składające się z maksymalnie 5 fotografii. Każdy z uczestników ma szansę oprócz zdobycia nagrody pieniężnej na prezentację swoich prac na wystawie w Wiedniu i publikację w oficjalnym katalogu Vipa. Uroczystość wręczenia nagród, prezentacja oficjalnego katalogu, jak również otwarcie wystawy zbiorowej odbędzie się w ostatnim kwartale 2014 w Wiedniu.

http://thevipawards.com/2014/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.