Wyniki konkursu Śląska Fotografia Prasowa

Slaska-Fotografia-Prasowa
Ogłoszono wyniki konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Na tą lokalną inicjatywę napłynęło 559 zdjęć 52 autorów, do wystawy pokonkursowej Jury zakwalifikowało 159 prac 30 fotoreporterów.

Zwycięzcą XI edycji został Grzegorz Celejewski za cykl zdjęć przedstawiający zlot miłośników parkour (zdjęcie poniżej). Drugie miejsce zdobył Marcin Urbanowicz („Tajemnica dzwonów”) a trzecie Dariusz Hermiersz za (” Fight Club”).

Celejewski-G_1
Należy  zaznaczyć, że konkurs cieszy się dość dużym powodzeniem mimo że to inicjatywa lokalna. W ostatnich latach na każdą edycję wpływało do 1000 zdjęć 80-100 autorów.  Byli to  profesjonalni fotograficy, freelancerzy i amatorzy współpracujący ze śląskimi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku (województwo śląskie, dolnośląskie, opolskie oraz województwo morawsko-śląskie Republiki Czeskiej). Warto też zwrócić uwagę, że na przełomie zimy i wiosny jest kilka podobnych imprez. Wystarczy wymienić Tychy Press Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, czy nasłynniejszy World Press Photo, tak więc fotoreporterzy mają dużo pracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.