Wymiana Nikona D600

NikonD600_2
Ponad tydzień temu Państwowy Zarząd Przemysłu i Handlu Chińskiej Republiki Ludowej nakazał wstrzymać sprzedaż Nikona D600. Powodem tej decyzji jest brudząca się matryca. Aparat nie jest obecnie produkowany, ale chińskie sklepy mają wciąż zapasy magazynowe. Dzisiaj Nikon wydał oświadczenie w sprawie felernego modelu.

W lutym 2014 Nikon obawiając się wytoczenia pozwu zbiorowego przez niezadowolonych posiadaczy D600 zdecydował o bezpłatnej możliwości wymiany migawki nawet po upływie gwarancji (kliknij info). Dzisiaj firma (właściwie Nikon USA) wydała oświadczenie, że egzemplarze D600, w których mimo przeprowadzenia czynności serwisowych problem nadal istnieje, będą wymienione na nowy lub jego odpowiednik (pewnie D610).

NikonD600_4
Oświadczenie:

W odniesieniu do problemu w którym na matrycy lustrzanki cyfrowej D600 gromadzą się zabrudzenia, Nikon szczerze przeprasza za wszelkie kłopoty i niedogodności które spadły na użytkowników aparatu, sprzedawców i wszystkich zainteresowanych.

Ponieważ dla firmy jest to bardzo ważny problem postanowiono zaoferować użytkownikom D600 specjalny serwis, z którym aparaty będą sprawdzane i czyszczone nawet po upływie gwarancji. Jednakże, jeżeli po wykonaniu ww usług liczba ziarnistych czarnych plam będzie nadal widoczna na zdjęciach (w domyśle wykonanych z lustrzanką D600), to Nikon zastąpi aparat nowym D600 lub równoważnym modelem.

Nikon będzie nadal podejmować wszelkie możliwe działania w celu dalszego podnoszenia jakości swoich produktów. Dlatego mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będą Państwo wybierali produkty fotograficzne firmy Nikon.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.