Nikon DSLR – Poradnik Użytkownika

NikonDSLR_1
W środę, 16 kwietnia w wydawnictwie AVT-Korporacja Sp. z o.o pojawi się kolejna pozycja z dziedziny fotografii. Po „Canonie EOS – Poradnik Użytkownika” (kliknij info) ukaże się „Nikon DSLR – Poradnik Użytkownika”.


Od bardzo długiego czasu na rynku wydawniczym nie ma żadnych nowości dotyczących Nikona. Prawie sześć lat temu pojawiła się książka Marka Sutkowskiego „Nikon System – tradycyjny i cyfrowy” która miała być nawiązaniem do „Systemu Nikona” Marcina Górko. W tym samym czasie firma Nikon Polska wydała podręcznik „Radość fotografowania” opisującego aktualny system Nikona, książka była dostępna w Empiku a także bezpłatnie dodawana m.in. do modelu D40. Autorzy, Małgorzata Abramowska, Leszek Szurkowski i Marcin Górko, w dostępny i prosty sposób tłumaczyli zagadnienia związane z fotografią, nabywca książki otrzymywał więc kompletny kurs oparty na wieloletnim doświadczeniu praktyków i znawców fotografii.

Teraz zapowiadana jest kolejna pozycja dotycząca Nikona. Cena nie będzie wygórowana – 38 złotych (w wydawnictwie 34,20) za skondensowana wiedzę o „żółtym gigancie” nie jest dużym wydatkiem. Będzie też wersja elektroniczna za 14-16 złotych, do „papieru” zostanie dołączona płyta CD a na niej znajdziemy 10 wideoporadników dzięki którym można nauczyć się korzystać np. z blendy, filtrów neutralnych i zewnętrznej lampy błyskowej. Będzie też oprogramowanie Capture NX 2 a także niezbędne do nauki edycji zdjęć pliki treningowe.

Pytanie co znajdziemy w środku. Czy „Nikon DSLR – Poradnik Użytkownika” będzie zbiorem instrukcji obsługi? Wydawca deklaruje, że będzie to proste, logiczne i łatwe w użyciu kompendium wiedzy o fotografii, podręcznik ma być adresowany zarówno do początkujących, jak i poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania. Czytelnik zaznajomi się z serię obszernych testów porównawczych, które ułatwią mu dokonanie właściwego wyboru. Do tego zostana omówione wszystkie dostępne obecnie lustrzanki Nikona, osprzęt i cała gama specjalistycznej optyki: obiektywy szerokokątne, zoomy, teleobiektywy wyprodukowane przez Nikona, a także przez producentów niezależnych.

„Nikon DSLR – Poradnik użytkownika” ma być także źródłem inspiracji – wszystkim artykułom towarzyszą znakomite zdjęcia wykonane przez najlepszych fotografów z całego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.