Drzewa

Wesolowski-M-dzewa1
Wystawa fotografii Marka Wesołowskiego „Drzewa”, która jest teraz pokazywana w warszawskiej Galerii Sztuki St. Praga, to cykl czarno-białych prac przedstawiających drzewa. Monumentalne i symboliczne, jedne będące symbolem życia, a także drzewa samotniki, bądź rozmieszczone w większych skupiskach.

Marek Wesołowski lubi wędrować, zapisuje obrazy z podróży inspirowane otaczającym go światem w głąb siebie . Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych, swoje fotografie prezentuje też na blogu.

Wesolowski-M-dzewa2
Wystawa, którą można oglądać do  7 maja 2014 roku, pokazuje drzewa jako znaki czasu, jako potęgę i przemijanie. Nie zobaczymy jednak zielonych liści, nie ma tu soczystych, pachnących kolorów czy sielskich widoków. Gdyby te zdjęcia nie przedstawiały przyrody mogłyby być portretami ludzi. Co wtedy byśmy zobaczyli? Piękno. Czasem ukryte pod pozorami niepiękna, ale zawsze piękno. Przy odrobinie wyobraźni, wpatrując się w pnie i konary widz zauważy symbolikę przyrody, lub zmęczony codziennością znajdzie w ich cieniu chwilę wytchnienia

Wesolowski-M-dzewa3
Wesołowski wykazał się wielką wrażliwością i uważnością starając się dostrzec to, co najczęściej nie powoduje zwolnienia kroku czy zatrzymania spojrzenia. W żłobieniach kory, w wygięciach konarów, w odcieniach szarości, czerni i bieli starał się wypatrzyć coś bardzo ludzkiego, bardzo bliskiego. W wierzeniach ludowych jedność z przyrodą nie ogranicza się do zwierząt. Drzewa też są nam braćmi, a w tych fotografiach niejednokrotnie lustrem.

Patrząc im w oczy widzimy siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.