Hensel EH Speedlight Adapter

Hensel-EH-S_Adapter_1
W ofercie Hensel Studotechnik pojawił się uchwyt EH Speedlight Adapter, dzięki któremu można używać flesze reporterskie z akcesoriami firmy służącymi do modelowania światła. Tak więc będzie możliwość skorzystania z kloszy, oktaboksów, softboksów, beauty dish-ów, okta-suna, zamocujemy też parasolkę studyjną. Adapter posiada uchwyt na szynie, dzięki któremu istnieje możliwość ustawienia potrzebnej odległości pomiędzy nim, a mocowaniem.

Speedlight-Adapter
Hensel EH Speedlight Adapter nie jest inowacyjnym rozwiązaniem, przypomina raczej akcesoria oferowane przez chińskie firmy (dwa przykłady powyżej, można kupić adaptery z mocowaniem np. Bowensa, Elinchroma). Zrozumiałe jest jednak, że Hensel Studotechnik musi walczyć z tego typu produktami, pozostaje pytanie o cenę. Z pewnościa te z napisem „Made in China” będą zdecydowanie tańsze. Od lat producenci lamp, statywów i innego fotograficznego sprzętu z Europy mają ten sam problem – zalew tanich produktów z Chin. Początkowo ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, ale z czasem poprawiła się. Z identyczną sytuacją mieliśmy do czynienia w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale sporne produkty były japońskie.

Hensel-EH-S_Adapter_2 Hensel-EH-S_Adapter_3
Hensel Studotechnik został założony w 1963 roku przez Wolfganga i Ingrid Hensel. Od początku swojego istnienia zaopatrywała studia fotograficzne w sprzęt studyjny i urządzenia oświetleniowe. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to był burzliwy okres w jej działalności. Rósł eksport do Europy i Azji, firma weszła na rynek amerykański. W 1984 roku na Photokinie pokazano zestaw lamp Mini Flash, cztery lata później pojawiła się linia Expert. Ponad dwadzieścia lat temu w firmie zaszły zmian – ze względu na zaawansowany wiek założyciel i właściciel firmy Wolfgang Hensel sprzedał ją. Następca, Joachim Renschke rozwinął ideę urządzenia błyskowego zasilanego akumulatorem PORTY, pojawiły się pierwsze kompaktowe lampy łukowe HMI, wolne od migającego światła ciągłego, z możliwością równoległej pracy z błyskiem. Teraz w ofercie firmy można znaleźć m.in. generatory Porty (L600, L1200), Tria (24SF, 300AS), lampy seri EH i MH i moc akcesoriów.

W Polsce Hensel EH Speedlight Adapter pojawi się w sprzedaży w maju 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.