Światowy Dzień Fotografii Otworkowej

WPPD_2014
Już w najbliższy niedzielę odbędzie się kolejny Światowy Dzień Fotografii Otworkowej. Ta międzynarodowa impreza ma na celu promowanie sztuki fotografii otworkowej, zwanej także fotografią pinhole. Na jej miłośników czekają różne akcje i warsztaty.

Światowy Dzień Fotografii Otworkowej (ŚDFO) będzie obchodzony na całym świecie już po raz czternasty. Wszyscy są zaproszeni, aby zrobić zdjęcie aparatem otworkowym, przesłać go na adres http://www.pinholeday.org i stać się częścią internetowej premiery galerii fotografii otworkowej. W naszym kraju odbędą się sympozja, spotkania, warsztaty i lekcje, aby wspierać to fotograficzne doświadczenie, inicjować nowych zwolenników i pomóc pojawić się nowym artystom.  W Poznaniu pod kierownictwem Krzysztofa Brudniaka trwają warsztaty „Fotografia (nie)codzienna”. Impreza ma miejsce we wtorki o godzinie 18 w Klubie Aktywności Rozmaitych (Grottgera 12/1) i potrwa do 28 kwietnia.  Z kolei Marek Noniewicz w Bydgoskim Pałacu Młodzieży przeprowadzi warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza odbędzie się 17 i 18 maja, obowiązują zapisy do 30 kwietnia.

W najbliższy piątek, od 14 do 17, w krakowskiej herbaciarni Czajownia przewidziane jest wydarzenie pod nazwą „PHOTO::DRONE”. Do dyspozycji zainteresowanych będzie około 70 kamer otworkowych zbudowanych i zaopatrzonych w materiał światłoczuły przez aktywistów artystycznego stowarzyszenia Grupy Twórczej WIDZI SIĘ! Zainteresowani wykonaniem swojego portretu będą mogli wykonać go samodzielnie, a także zobaczyć rezultat. Wszystkim pokieruje Bogdan Kiwak, a doprawi swoją dronową muzyką projekt Karpaty Magiczne.

W sobotę i niedzielę Wojciech Marchlewski przeprowadzi szkolenia „Black and White World”. Warsztaty odbędą się w miejscowości Szarnos na dawnym dworcu kolejowym. W tym samym czasie w ramach Lubelskich Dni Fotografii przewidziano też takie samo szkolenie. Bedzie bezpłatne, poprowadzi je  Grupa Projekt.

Jeziorek-M-3000_2
Warto wspomnieć, że obecnie w Warszawie  w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC  można oglądać wystawę prac Macieja Jeziorka powstałą w ramach projektu „3 000 000”. Szczegóły na: https://polfoto.wordpress.com/2014/04/08/3-000-000/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.