Lektury dodatkowe

Strand-J-C_2
Jutro startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie. Odbędzie się wiele wystaw, przewidziano spotkania z autorami, warsztaty i szkolenia (kliknij info). Program główny Miesiąca, którego kuratorem jest Aaron Schuman, bada istotną i bliską relację fotografii i wiedzy. Analizuje też różnego typu uwikłania fotografii w służbę wiedzy, procesy poszukiwania faktów i znaczeń poprzez fotografię. Już w czwartek odbędzie się wernisaż wystawy „Projekt Trevora Paglena” a także „Lektury dodatkowe” Clare Strand.

„Lektury” będą prezentowane w Kamienicy Szołayskich. To przekrojowa ekspozycja dotychczasowej twórczości Clare Strand – brytyjskiej artystki zajmującej się fotografią, wideo oraz instalacją. Widzowie zapoznają się zarówno z jej zrealizowanymi projektsmi, jak i instalacjami pokazującymi metody pracy twórczej artystki które swoje prace wielokrotnie prezentowała na wystawach w Anglii i za granicą.

Strand-J-C_1
Inspiracją dla wielu projektów Clare Strand są fotografie stworzone na potrzeby użytkowe – zdjęcia kryminalistyczne, obrazy wykorzystywane w instrukcjach czy paranaukowe materiały wizualne tworzone przez spirytystów. Fotografie stanowią punkt wyjścia dla jej indywidualnych, pełnych poczucia humoru poszukiwań estetycznych. Jednocześnie Strand, bawiąc się zastanymi konwencjami, nieustannie podważa powszechne przekonanie, że fotografia pokazuje prawdę.

Wystawa potrwa do 15 czerwca 2014 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.