Akademia Xperia. Smart. Foto. Video

Akademia_xperia2
W najbliższy wtorek 27 maja o godzinie 18, zadebiutuje internetowa szkoła filmu i fotografii komórkowej. Inicjatorem tego przesięwzięcia jest firma Sony, pierwsze seminarium (lub webinarium) poprowadzi Jacek Bonecki. Specjalizuje się on w  fotografii podróżniczej i sportowej, jest także autorem tekstów o fotografii w czasopiśmie DCP.

W ramach prac Akademii zaplanowano w tym roku 6 webinariów, warsztaty fotograficzne, cykle poradnicze, konkursy i spotkania z twórcami. W planach Sony jest również wydanie specjalnego e-podręcznika, organizacja wystaw fotograficznych, patronat nad projektami filmowymi z wykorzystaniem smartfonów oraz publikacja ekskluzywnych albumów poświęconych fotografii mobilnej.

Akademia_xperia1
Uczestnikami Akademii mogły zostać osoby które wysłały zgłoszenie i opisały w 5 zdaniach swoją fotograficzną pasję. Przewidziano 50 miejsc, słuchacze będą mogli czynnie uczestniczyć w seminariach internetowych, warsztatach i konkursach, a po zakończeniu cyklu szkoleń otrzymają stosowne certyfikaty i komplet materiałów informacyjnych. Wykładom będzie mogła przyglądać się dowolna liczba widzów na FB. Relacja z każdego wykładu zostanie umieszczona w serwisie Sony Xperia na YouTube. Liczba widzów w czasie webinariów może być nieograniczona.

W tym roku wykładowcą Akademii będzie też Robert Wolański i Tomek Sikora. Opowiedzą oni o tajnikach fotografii sportowej, portretowej, ulicznej, o eksperymentach fotograficznych, najlepszych pomysłach na fotografię krajobrazową i przydatnych aplikacjach. Sporo uwagi poświęcimy filmowaniu przy użyciu smartfonów. Z kolei o swojej pracy ze smartfonami w technologii 4K opowiedzą operatorzy filmowi i reporterzy. Jeszcze nie wiadomo kto to będzie, ale z pewnością Sony postara się o znane osoby.

Czemu mają służyc te szkolenia które nosza szumną nazwę Akademii? Według Sony postęp w technologiach jest tak znaczący, a oczekiwania rynku tak duże, że wielu konsumentów coraz częściej pyta: jak to wszystko ogarnąć? Agnieszka Jaśkiewicz z Sony Poland twierdzi że „…chcemy nie tylko bawić, dostarczać rozrywkę, ale też wzbogacać użytkowników naszych produktów w niezbędny zasób wiedzy technologicznej. Dla wielu z nich fotografia wykonywana z użyciem smartfonów ma ogromne znaczenie, traktują tę funkcję w swoim telefonie jako najbardziej istotną i decydującą o zakupie”…  Czy warsztaty nie będą kolejną papką marketingową?

Relacje: http://www.facebook.com/sonymobilepl

4 responses to “Akademia Xperia. Smart. Foto. Video

  1. Ciekawa impreza, ale czy nie będzie ciągłego zachwalania marki Sony?

  2. Z pewnoscia bedzie tylko o Sony, bo jak inaczej. To impreza promocyjna.

  3. Arkadiusz Starczyński

    To samo było podczas fotospacerów w Warszawie, a także na szkoleniu w Medikonie z wydruków. Każda firma zachwala własny towar. Jak warsztaty są płatne to wtedy wiadomo, ze będa obiektywne.

  4. Bez przesady, zawsze na szkoleniach można się czegoś dowiedzieć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.