Dual Pixel CMOS AF w Canonie EOS C300

Canon-C300-dual-pixel-AF
Zapowiadany Canon EOS 7D Mark II będzie zaopatrzony w Dual Pixel CMOS AF. Ale to „pieśń przyszłości”, na razie firma zapowiedziała, że od dzisiaj ta technologia dostępna będzie w ramach płatnej aktualizacji dla kamery EOS C300.

Technologia Dual Pixel CMOS AF ma zapewniać bezproblemowe i skuteczne śledzenie punktu ostrości w filmach i szybką pracę autofokusa podczas fotografowania w trybie Live View. Warto wiedzieć że w przypadku tej technologii piksele matrycy mogą obsługiwać dwie funkcje: przetwarzanie obrazu i autofokus z detekcją fazy. Dzięki temu nie jest potrzebna dodatkowa obróbka obrazu w przypadku pikseli przeznaczonych do obsługi funkcji AF. Czyli jest szybciej.

Canon-EOS-C300
Wszystkie aktywne piksele na powierzchni matrycy CMOS składają się z dwóch fotodiod, z których dane są odczytywane niezależnie w kontekście pracy autofokusa z detekcją fazy i łącznie w przypadku przetwarzania obrazu. Technologia Dual Pixel CMOS AF jest skuteczna w zakresie ponad 80 procent wysokości i szerokości kadru Live View, a do tego precyzyjna, i to bez uszczerbku dla jakości obrazu. W celu wykonania detekcji fazy na płaszczyźnie obrazu dane z lewej i prawej fotodiody są odczytywane niezależnie. Różnica faz jest obliczana na podstawie niepokrywających się obrazów wynikowych. Ta technika pracy autofokusa oparta na różnicy faz pozwala obliczyć położenie ostrości obiektywu.

Canon EOS C300_2
Funkcja automatycznego nastawiania ostrości oparta na technologii Dual Pixel CMOS AF jest zgodna z grupą 103 obiektywów EF (obejmującą obiektywy EF i EF-S) oraz z obiektywami stałoogniskowymi i teleobiektywami.

Aktualizacja dla kamery Canon EOS C300 dostępna będzie przez sieć Regional Competence Centres (RCC). Dla naszego kraju będą to w Niemcy.

One response to “Dual Pixel CMOS AF w Canonie EOS C300

  1. Arkadiusz Starczyński

    To raczej dla filmowców, a co dla fotografów? Z tą siódemką to cały czas tylko zapowiedzi i żadnych konkretów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.