Kolejny numer „Digital Foto Video”

DFV-logo
Wydawany przez spółkę Fplus miesięcznik „Digital Foto Video”, który dwa miesiące temu prosił czytelników o pomoc finansową, ukaże się. Czasopismo powinno być już  w drukarni i czytelnicy nacieszą się nim w czerwcu (tak przynajmniej wynika z deklaracji redakcji).  Ostatni numer „DFV” ukazał się w lutym br.

Wydawca jakiś czas temu wpadł w pułapkę finansową. Z powodu egzekucji komorniczej spowodowanej zaległościami w opłatach licencyjnych nie był w stanie wydrukować i wysyłać kolejnego numeru. Niestety, wszystkie należności były zabierane z konta. Postanowił skorzystać z coraz bardziej popularnego crowdfundingu, czyli finansowania projektu przez obcych ludzi. Początkowo miała to być współpraca z serwisem PolakPotrafi.pl, ale w końcu akcja przebiegła na portalu zrzutka.pl. Potrzebna kwotę 55 tysięcy złotych miała starczyć na druk i dystrybucję. Zebrano około 40 procent. Prawdopodobnie resztę sumy udało się pozyskać od reklamodawców.

DFV-3-2014
Najbliższe wydanie ma mieć taki sam nakład i cenę, co numery poprzednie. Od lipca crowdfunding będzie można organizować jeszcze łatwiej. Zmienią się bowiem przepisy dotyczące zbiórek publicznych.

A w marcowym (czerwcowym) numerze m.in.:

1. Wywiad z Krzysztofem Gierałtowskim,
2. Poradnik dot. fotografowania jedzenia,
3. Poradnik dla początkujących dot. kalibracji komputera i drukarki,
4. Test szeregu papierów i atramentów dostępnych na rynku,
5. Fotografowanie na imprezach dziecięcych,
6. Galeria,
7. Fotoocena.

3 responses to “Kolejny numer „Digital Foto Video”

  1. Arkadiusz Starczyński

    Czasami czytałem DFV, ale nie byłem prenumeratorem. Jakoś zniechęciłem się jak było mniej tekstów Piotra. Chyba bardziej go interesowały szkolenia wyjazdowe. Ale dobrze ze czasopismo powraca. Brak mi natomiast FOTO i Pozytywu.

  2. Zgadzam się z ww. Też brakuje mi Foto i Pozytywu. Ten ostatni odchodzi jednak w niepamięć, wkrótce to samo będzie z Foto. Nie ma już magazynów o fotografii artystycznej, te co są to zamieszczają porady i opisy sprzętu. Mam tu na myśli Digital Camerę i zawieszony DFV (bez urazy),

  3. To ja też przyłącze się do tego biadolenia. Pozytywu nie pamiętam, ale też brakuje mi Foto. Ale jak to mówią „życie nie znosi próżni” to z pewnością powstanie takie czasopismo. Może pod inna nazwą, są zainteresowani, jest krąg odbiorców, tylko ktoś musi podjąć decyzję. 15 złotych w porównaniu do takiego np. Cosmo czy Gali to duży wydatek, ale jak na czasopismo hobbystyczne to nie jest wiele.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.