Fotografia Masterclass

Fotografia Masterclass1
Życie nie znosi próżni. Po zawieszeniu wydawania „Kwartalnika fotografia” i „FOTO” oraz po kłopotach „Digital Foto Video” z produkcją wydania marcowego (i kolejnych) na rynku zadebiutował magazyn „Fotografia Masterclass”.

Czasopismo na razie jest kwartalnikiem i ukazało się na podstawie licencji Dennis Publishing Limited (mają w ofercie „Digital SLR Photography”) w warszawskim wydawnictwie BizBi Media S.A. To duża oficyna i właściciel takich tytułów jak „Photoshop Masterclass”, „ANDROID Triki-Haki-Aplikacje”, „iPad”, „3D Art&Design Masterclass”, „Photoshop Pro”, „Zwierzęta – tak to działa”, „Ziemia – tak to działa „, „Kosmos – tak to działa „, „Niezwykła Historia „, „Niezwykła Technologia – tak to działa ” itd. Ciekawy jest skład zarządu tej firmy – prezesem jest Kazimierz Szot (dawniej w IDG Poland, wydawał min. „Zoom”), a członkiem Rady Nadzorczej  Wiesław Migut. W przeszłości był on szefem oficyny Migut Media w której przez wiele lat ukazywał się magazyn „Digital Foto Video”. Jesienią 2011 roku firma ta przekazała tytuł do spółki MMG Polska. Ta z kolei nie wydawała tego magazynu, pobierała tylko opłaty licencyjne od firmy FPLus (wcześniej Migut Media udzielił jej licencji). Ostatnio z regulowaniem należności były kłopoty (więcej – zobacz info) i „Digital Foto Video” nie wychodzi.

Fotografia Masterclass1-2014
Nowy magazyn jest adresowany do miłośników fotografii artystycznej kosztuje 29,90 zł. Z doboru tematów widać, że czasopismo ma być po części kontynuacją „FOTO” i konkurencją dla „Digital Camera Polska” i „Digital Photographer Polska”. W opisie magazynu czytamy m.in. …”Kwartalnik Fotografia Masterclass skierowany jest do osób aspirujących do profesjonalnego zajmowania się fotografią i do entuzjastów cyfrowych technik fotograficznych. Przewodnik zawiera działy poświęcone fotografii portretowej i sytuacyjnej, fotografii przyrody i krajobrazu, a także porady mistrzów i lożę krytyków. Każde wydanie zawiera szczegółowe porady wiodących fotografików i praktyków branży. Świetne, inspirujące zdjęcia-przykłady pomagają zilustrować wyzwania i pokazują sposoby jak im sprostać. Czytelnicy mogą też publikować swoje zdjęcia. „Fotografia Masterclass” ma być skutecznym wsparciem dla każdego kto interesuje się sztuką i technikami fotografowania i chce osiągnąć sprawność warsztatową na poziomie zaawansowanym. Tutoriale skupiają się na stronie warsztatowej, ale zamieszczamy też poradniki dotyczące wyposażenia sprzętowego dedykowanego poszczególnym specjalizacjom fotografii i komputerowej postprodukcji”..

Zobaczymy jak poradzi sobie na rynku.

UPDATE. Zobacz wydanie 2/2014 (kliknij)

One response to “Fotografia Masterclass

  1. To już zupełnie nie stawiajcie krzyżyka nad Digital Foto Video. Lubię ten magazyn i wkurzają mnie tabloidowe czasopisma fotograficzne (dużo dużych zdjęć mało tekstu).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.