Jungle Fever

Tomkowiak-T_Jungle1
Już po oficjalnym otwarciu ekspozycji w nowej poznańskiej galerii fotograficznej TT Gallery. Zostały pokazane zdjęcia Tomka Tomkowiaka tworzące serię zdjęć „Jungle Fever”. To 25 prac z pięciu różnych sesji, ich wspólnym odniesieniem jest Afryka.

Tomek Tomkowiak jest ambasadorem marki Olympus. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya. Kilkukrotnie jego zdjęcia były publikowane w Magazynie Playboy zarówno w polskich, jak i w zagranicznych wydaniach. Publikuje także w magazynach modowych i podróżniczych takich jak VOLO Magazine czy FSHM. W czerwcu 2011 r. został laureatem międzynarodowego konkursu PX3 Prix de la Photographie Paris. Rok [później otrzymał cztery wyróżnienia w międzynarodowym konkursie IPA International Photo Awards, zdobył też pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris PX3.

Tomkowiak-T_Jungle2
Pomyślałem – mówi Tomek Tomkowiak – że jednym z najlepszych miejsc do wystawiania zdjęć jest pracownia, w której te zdjęcia powstały. Ci, którzy zechcą znaleźć się w tej przestrzeni, obok statywów, lamp, przedmiotów biorących udział w pictorialach z modelkami, staną się w jakiś sposób także uczestnikami sesji. Mam nadzieję, że to wpłynie na naszą percepcję zdjęć i uczyni Galerię „żywą”. Jest to w zasadzie pierwszy managerski akt mojej sztuki, bo jako fotograf chcę udostępniać miejsce sobie, jako artyście i odbiorcy, jako uczestnikowi pewnej wizji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.