Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa 2014

Podlasie-w-obiektywie2014
Do końca września można zgłaszać zdjęcia na dziesiątą już edycje konkursu fotograficznego „Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa”. Organizator oczekują na prace pokazujące Podlasie, ludzi i całą mozaiką kulturową tego regionu. Kojarzony jest on z wyjątkową przyrodą – Puszczą Knyszyńską, Białowieską, rozlewiskami Biebrzy i Narwi, zwierzętami, ale również piękną architekturą drewnianą, domami i cerkwiami.

Konkurs ma charakter otwarty, każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 3 powiększenia („odbitki”). Zostaną one ocenione w dwóch grupach: amator i zawodowiec. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Prace należy dostarczyć w formacie preferowanym 30 x 42 cm na adres: : Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42, 17-200 Hajnówka. Fotogramy muszą być na odwrocie opatrzone metryczką zawierającą następujące informacje: imię, nazwisko, adres, kategoria (amator/profesjonalista), formułką: „Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa”, oraz miejsce wykonania zdjęcia. Należy też załączyć formularz zgłoszeniowy, a na płycie CD/DVD wersje cyfrowe zdjęć w postaci pliku w formacie JPG lub TIFF.

Przewiduje się przyznanie trzech nagród oraz wyróżnień w dwóch kategoriach :amator i profesjonalista. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej listopadzie 2014. W ostatniej edycji konkursu w jury zasiedli fotografowie zawodowi i zarazem miłośników Podlasia: Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski oraz Jarosław Chyra. Pierwsze miejsce zdobył wtedy Adam Falkowski z Bielska Podlaskiego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 85 682 30 16 i mailowo kontakt@muzeumbialoruskie.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.