Wojciech Grzędziński w Galerii One Of

Grzedzinski-W_pustka2
Wieczorem w Galerii One Of, mieszczącej się w witrynie Pin-Up Studio zostanie otwarta wystawa jednego zdjęcia autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego. Poprzednio swoje prace prezentował m.in. Paweł Fabjański, Tomek Sikora, Przemek Dzienis, i Tomek Albin,

Galeria One Of działa od początku 2014 roku i raz w miesiącu w jej skromnej przestrzeni prezentowane jest jedno, wybrane przez fotografa, zdjęcie. Jej autorami są zarówno wykładowcy i absolwenci Collegium Artis, jak również artyści spoza szkoły.

Grzedzinski-W_pustka1
Wojciech Grzędziński fotografował konflikty zbrojne i ich skutki w różnych częściach świata. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej, m.in. World Press Photo, NPPA, Newsreportaż. Do wystawy wybrał zdjęcie, które powstało w marcu 2013 roku w Afganistanie. Jest ono częścią cyklu o nazwie „Pustka” oraz powstającego właśnie albumu fotograficznego o tym samym tytule. To obraz życia polskich żołnierzy stłoczonych w małej przestrzeni zderzony z widokami codziennego Afganistanu. Na wybranym do wystawy zdjęciu nie zobaczymy jednak obrazów z codziennych patroli żołnierzy, życia w bazie i ich czasu wolnego. To fotografia samotnej, ubranej w tradycyjny czador, muzułmanki.

Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 19, natomiast o godz. 20 rozpocznie się spotkanie z autorem. Dotyczyć będzie Afganistanu i tytułowej pustki, o której opowiada cykl, a także powstający właśnie album fotograficzny o tym samym tytule.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.