Eastreet 2

Eastreet-2_1
Do końca miesiąca w Lublinie trwa zbiorowa wystawa fotografii ulicznej Eastreet. Nabór zdjęć został zakończony dwa miesiące temu, wybrane przez kuratorów prace zostały wydrukowane i przygotowane do ekspozycji m.in. w przestrzeni publicznej w Lublinie.

Pierwsza edycja Eastreet odbyła się w październiku zeszłego roku. Zgłoszono ponad cztery tysiące prac, wystawa miała dobre recenzje i przyciągnęła do Lublina wielu twórców. Tegoczna edycja jest podobna, ekspozycji, która jest realizowana jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, towarzyszy specjalny katalog. Organizatorzy pragną zaprezentować zbiorowy portret człowieka w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej. Oczekiwali więc na prace, spontaniczne, łączące niespodziewane elementy. Podstawowym kryterium było miejsce wykonania – akceptowane były tylko zdjęcia powstałe w krajach Partnerstwa Wschodniego, Europy Wschodniej, Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej. Priorytetowym wymaganiem było to, aby nadesłane fotografie w oryginalny sposób dokumentowały życie codzienne, przestrzeń publiczną, interakcję z tą przestrzenią i jej wpływ na życie codzienne.

Eastreet-2_2
W maju br. zakończono proces selekcji. Kuratorzy m.in. Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek i Grzegorz Ostręga i Tomasz Kulbowski wyłonili 56 fotografii które są prezentowane w galerii Warsztatów Kultury w Lublinie a także na na wystawie plenerowej.W tym roku ma też miejsce specjalna projekcja dodatkowych 50 prac na jednej ze ścian galerii.

Eastreet-2_5

Eastreet-2_3

Eastreet-2_4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.