Górski blask

Gorski_blask
Jutro, w tatrzańskim schronisku PTTK w Dolinie Roztoki odbędzie się otwarcie wystawy pt. Górski blask. To zbiorowa prezentacja zdjęć fotografów zrzeszonych w Okręgu Górskim ZPAF w Bielsku-Białej. W pierwszym wspólnym projekcie udział weźmie 6 artystów: Zbigniew Podsiadło, Piotr Borowicz, Stanisław Momot, Tomasz Rak, Piotr Targosz oraz Inez Baturo.

Podsiadlo-Z_gorski_2
Sezon urlopowy w pełni, miasta opustoszały. Premier fotograficznych mniej, szkolenia i kursy przeniosły się nad jeziora i morze. Trudno więc o lepsze miejsce na wystawę o tematyce górskiej. To właśnie do schroniska w Dolinie Roztoki (właściwie w Dolinie Białki) im. Wincentego Pola każdego roku zjeżdżają rzesze fanów górskiej przygody. Zbiorowa ekspozycja prac sześciu autorów pozwoli nam na nowo odkryć strach, radość i euforię które odczuwamy podczas każdego trekkingu i wspinaczki.

Momot-S_gorski2
Momot-S_gorski1
Na wystawie będzie więc można zobaczyć fotografie wykonane m.in. na Podhalu, w Tatrach, Beskidzie Niskim i okolicach Żywca. Góry te zachwycają i uczą pokory. Warto je odwiedzać, bo z każdą wizytą dostrzegamy coś nowego. Najpiękniejsze są wschody, zachody słońca, niebieska godzina, czyli 15- 20 minut po zachodzie słońca. Autorzy wyławiają z otaczającego nas szumu informacyjnego kwintesencję kształtu, kompozycji i treści. Fotografie pokazują sytuacje zastane, autorzy nie kreują ich, wszystko zbędne elementy zostały odrzucone. Na niektórych zdjęciach króluje geometria, minimalizm i harmonia. Wyczuwa się w tych zdjęciach rytm, jeżeli kolor, to mocny i zdecydowany.

Targosz-P_gorski1
Targosz-P_gorski2
W czwartkowym wernisażu wszyscy autorzy zapowiedzieli swoja obecność, będzie więc to okazja do rozmów. Wystawa będzie czynna do 30 września 2014 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.