BZ WBK Press Foto 2014 w Galerii Nowa

BZ WBK Press Foto 2014_1
Dzisiaj w Galerii Nowa Łódzkiego Domu Kultury nastąpi otwarcie wystawy prezentującej zdjęcia fotoreporterów nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2014. Parę godzin wcześniej rozpoczną się warsztaty dla młodzieży, które poprowadzi Karolina Jonderko, laureatka wielu nagród, w tym amerykańskiej IPA czy Foto Visura – Spotlight Grant.

BZ WBK Press Foto 2014_2
Konkurs fotograficzny BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów, a jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. W ostatniej edycji spośród ponad 6 tysięcy zakwalifikowanych do konkursu zdjęć przesłanych przez 367 fotografów, nagrodzono i wyróżniono 41 prac – zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, łącznie 172 fotografie. Tegorocznych laureatów w sześciu kategoriach wyłoniło jury pod przewodnictwem Tadeusza Rolke, w skład jury weszli również: Anna Beata Bohdziewicz, Marek Grygiel, Waldemar Kompała oraz Tomasz Tomaszewski. Przyznano także nagrody specjalne, w tym za Zdjęcie Roku i Zdjęcie Dekady. Pierwsze wyróżnienie  przypadło Maciejowi Moskwie, jego praca przedstawia bojownika Wolnej Armii Syryjskiej podczas modlitwy w tymczasowej bazie szkoleniowej. Nagroda za Zdjęcie Dekady trafiła w ręce Wojciecha Grzędzińskiego (autora Zdjęcia Roku 2009) za fotografię wykonaną w Gruzji, na której widać mężczyznę rozpaczającego nad zwłokami swojego brata zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa w mieście Gori.

BZ WBK Press Foto 2014_4 BZ WBK Press Foto 2014_3
Dziennik „Rzeczpospolita” nagrodził Pawła Wyszomirskiego z agencji Testigo za zdjęcie przedstawiające strażnika pilnującego barykady na Placu Niepodległości w Kijowie w grudniu 2013 r. Nagrodę Banku Zachodniego WBK otrzymała Joanna Borowska z Polskiej Agencji Fotografów FORUM za fotoreportaż dokumentujący prace archeologiczno-ekshumacyjne na tzw. Łączce na warszawskich Powązkach.

BZ WBK Press Foto 2014_5
Wystawa potrwa do 2 sierpnia 2014 roku.1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.