Urban Photographer of the Year 2014

UPOY-2013_1
Trwa kolejna edycja największego na świecie konkursu fotograficznego o tematyce miejskiej i ulicznej „Urban Photographer of the Year” (Miasta w Obiektywie). Główną nagrodą za najlepsze zdjęcie przedstawiające miasto w czasie pracy jest fotosafari o wartości 5000 funtów. Zdjęcia należy zgłaszać do 8 sierpnia 2014 roku.

Konkurs po raz kolejny jest organizowany przez CBRE, największą na świecie firmę doradczą działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych i jest otwarty dla wszystkich fotografów na całym świecie. Każdego roku na konkurs napływa duża ilość prac (w 2013 – ponad 12 tysięcy zdjęć, w 2012 – około 8 tysięcy). Laureaci poprzednich edycji inspirowali się m.in. osobami dojeżdżającymi do pracy na rowerach, pucybutami w Nowym Jorku i tętniącymi życiem bazarami w Kambodży.Dwa lata temu wśród nagrodzonych znalazło się czterech Polaków: Wojciech Domagała, Paweł Demus, Przemek Cebula, i Wojciech Gepner.

W ostatniej edycji Urban Photographer of the Year zwycięzcą został brytyjski fotograf, Mark French. Jego fotografia zatytuowana „Wyglądać dobrze w trakcie pracy” (na górze wpisu) została wykonana w Hong Kongu i przedstawia motorniczego wśród reklam. Drugie miejsce zajął brytyjski fotograf Glenn Surtees, który sfotografował pracownika przeprowadzającego inspekcję dachu teatru w Singapurze. Trzecie miejsce należało do Portugalczyka Rui Pedro Moura Barbosa Dias. Jego zdjęcie przedstawia strażaka w trakcie gaszenia pożaru w fabryce.

UPOY-2013_2

UPOY-2013_3
Temat tegorocznej edycji brzmi „Miasta w pracy”, po raz pierwszy będą przyjmowane zdjęcia wykonane przez osoby powyżej 13 roku życia. Pojawiła się więc nowa kategoria dla dzieci i młodzieży (13-16 lat), ale jest też „studentcka” w wieku od 16 do 25 lat . Przy wsparciu organizacji charytatywnej Plan International, która jest nowym partnerem CBRE, zdjęcia w tych kategoriach będą oceniane przez młodych ludzi zaangażowanych we współpracę z Plan International oraz Zespół CBRE ds. akcji charytatywnych.

Można zgłosić maksymalnie 24 fotografie, każde odpowiadające jednej godzinie dnia np: „Warszawa o 22″, „Kraków o 15″, itd. Tytuł fotografa roku przypadnie tej osobie, która najlepiej odda życie miasta o danej porze dnia i w dowolny sposób. Prace można zgłaszać poprzez stronę http://www.cbreupoty.com/enter/entry-form.aspx. Muszą one spełniać następujące warunki techniczne: format jpg, wielkość pliku 300KB – 8MB.

Oprócz nagrody głównej (poprzednie fotosafari odbyło się w Turcji, Maroku, Bhutanie i Namibii) przewidziane są również wyróżnienia dla zdobywców dwóch kolejnych miejsc m.in. aparat fotograficzny Canon EOS 70D, jest też trofeum studenckie – Apple iPad 64 GB. Dodatkowo nagrodzone zostana 24 wyróżniające się fotografie przedstawiające każdą godzinę doby z życia miasta. Laureaci otrzymają np. torbę Billingham (godzina 0,00), światłomierz Sekonic L-308S  (godzina 5,00), aparat Fujifilm FinePix S4800 (godzina 14,00), czy statyw Manfrotto (godzina 16,00).

Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: uphotography@cbre.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.