Lomography Cine200 Tungsten Film

LomographyCine200-TungstenFilm_1
W 2009 roku na rynku pojawił się film Fujifilm Superia Premium. W ostatnich pięciu latach był to chyba ostatni nowy materiał halogenosrebrowy. Nic dziwnego, koszt badań jest wysoki, negatywy czy diapozytwy nie sprzedają się dobrze bo cyfrówki praktycznie zdominowały rynek. Tym bardziej cieszy fakt, że w sklepie Lomography.com od paru miesięcy można kupić LomoChrome Purple XR 100-400 a obecnie Lomography Cine200 Tungsten Film.

To materiał negatywowy o czułości ISO 200 w kasetach bez kodu DX. Właściwie jest to cięta na odcinki taśma filmowa, czym zajmuje się firma CineStill. Ma ona w swojej ofercie m.in. negatyw barwny do światła sztucznego Cinestill 800 ISO Tungsten Xpro (konfekcjonowany z filmu KODAK Vision 3 5219).
LomographyCine200-TungstenFilm_3
Lomography Cine200 Tungsten jest także przystosowany do pracy w oświetleniu o temperaturze barwowej 3200 K (świetle żarowym). Obrabiany jest w klasycznym procesie C-41, dobrze reprodukuje jaskrawe kolory i charakteryzuje się drobnym ziarnem. Fotografie wykonane w świetle dziennym mają charakterystyczną, niebieską poświatę i cieszą się uznaniem osób zajmujących się Lomonografią. Aby prawidłowo oddać barwy można skorzystać z filtra 85 B.

LomographyCine200-TungstenFilm_2
Cena ładunku 135-36 wynosi 10 euro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.