Slideluck Warsaw

Slideluck Warszawa
Szykuje się 2 edycja Warsaw Photo Days. W jej ramach przewidziano Slideluck Warsaw – opatrzony tłem muzycznym publiczny pokaz dwudziestu wybranych w formule konkursowej zestawów fotograficznych lub multimedialnych. Zostaną one wyselekcjonowane przez kuratorów: Marię Teresę Salvati (Slideluck Europa i Londyn), Grzegorza Kosmalę (doc! photo magazine) oraz Katarzynę Majak (Slideluck Warsaw, Warsaw Photo Days).

Prezentacja będzie miał miejsce w sobotę 26 października o godz. 16 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. Organizatorzy zachęcają wszystkich fotoreporterów, fotografów mody, i osoby zajmujące się fotografią artystyczną i dokumentalną do zaprezentowania swoich prac
Tegoroczny temat pokazu: „identyfikacja” można rozumieć szeroko i może on być ujmowany w sposób bardzo różnorodny – z perspektywy historycznej, kulturowej, społecznej, psychologicznej czy emocjonalnej. Kuratorzy będą szukać też prac poświęconych zagadnieniu tożsamości – indywidualnej, grupowej, narodowej, religijnej, płciowej i  zawodowej.

Slideluck Chicago
Prace będą przyjmowane do 4 września 2014r. poprzez stronę http://www.viewbook.com lub http://www.submittable.com (dla form multimedialnych). Aby wysłać zgłoszenie przez Viewbook, należy zapisać się na darmową wersję testową. Zgłoszenia przez Submittable:
https://slideluck.submittable.com/submit/1ba9d410-cb81-4fe1-b83e-d1a1b4509553. Czas trwania prezentacji multimedialnych nie może przekraczać 5 minut. Organizatorzy rekomendują cykle składające się z 15-40 fotografii i akceptują różne media (fotografia, malarstwo, rzeźba lub instalacja). Opłata za udział wynosi 20 zł lub 7 USD.

Slideluck Waszyngton
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymają możliwość prezentacji swoich prac. I tak Katarzyna Majak wybierze fotografa, który zostanie nagrodzony wystawą indywidualną w Galerii Obok ZPAF w Warszawie (ekspozycja w ramach Warsaw Photo Days). Z kolei Maria Teresa Salvati z najlepszym artystą przeprowadzi wywiad dla GUP Magazine Online i zaprezentuje jego prace. Podobnie postąpi Grzegorz Kosmala – najlepsze portfolio z Slideluck Warsaw I zostanie zaprezentowane na łamach „doc! photo magazine” lub „contra doc!”.

Slideluck powstał w Seattle w 2000r. jako inicjatywa laureata licznych nagród fotograficznych Caseya Kelbaugha i szybko stał się międzynarodowym wydarzeniem kulturalnym. Przez ostatnie dziesięciolecie Slideluck zdobył popularność i dynamicznie się rozwijał, organizując tętniące życiem wieczory okraszone składkowym jedzeniem i multimedialnymi pokazami slajdów w miastach na całym świecie

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Drozd (warsaw@slideluck.com)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.