Fotomaraton 2014

Fotomaraton_2014
Za miesiąc w Częstochowie, w ramach Festiwalu Sztuki Fotoreportażu, odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reportażu „Fotomaraton 2014”. To pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Festiwal Sztuki Fotoreportażu”. W imprezie, która planowana jest 6 i 7 września, może wziąć udział każda osoba posiadająca aparat cyfrowy. Okazji do fotografowania będzie sporo – w tym czasie w Częstochowie odbędzie się kilka wydarzeń godnych uwidocznienia m.in. „Krajowa Wystawa Rolnicza”, „Dożynki”, „Dni Europejskiej Kultury Ludowej”, oraz „Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników”. Konkurs poprowadzi znakomity fotoreporter, współpracujący z tygodnikami „Newsweek” i „Wprost” Maksymilian Rigamonti.

Zadaniem uczestników „Fotomaratonu” będzie wykonanie serii 10 zdjęć, nawiązujących tematycznie do głównego tematu konkursu (zostanie on ogłoszony na starcie). Zainteresowani wystartują 6 września o godzinuie 9 z placu Biegańskiego. Drugiego dnia o godz. 10 w Pubie Sportowym „Stacherczak” rozpocznie się „Wielki Finał”, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników. Wszyscy będą mieli możliwość obserwowania pracy jury, druga część ich obrad będzie miała charakter warsztatów fotograficznych. Wcześniej należy przekazać zdjęcia do oceny (pliki w formacie JPEG). Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i II miejsca.

Aby wziąć udział w Fotomaratonie należy wypełnić formularz rejestracyjny i wnieść opłatę w wysokości 15 zł. Należy też odpowiednio ustawić profil kolorystyczny aparatu tj. Adobe RGB oraz podwójny zapis zdjęć: w formacie JPEG (obowiązkowo) i np.: RAW, NEF jeżeli urządzenie posiada taką możliwość.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiem: http://festiwalfotoreportazu.info/fotomaraton-2014/rejestracja-tu-sie-zameldujesz/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.