Pejzaż Polski 2014

Konkurs-Pejzaz-Polsk-2014
Kętrzyńskie Centrum Kultury organizuje kolejną, trzynastą edycję konkursu fotograficznego „Pejzaż Polski”. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne i prezentacja zdjęć na wystawie pokonkursowej. Prace można zgłaszać do 20 października 2014 roku.

Konkurs od wielu lat cieszy się zainteresowaniem fotografów, każdego roku zgłasza się około 80 autorów, którzy przedstawiają od 400 do 500 prac wykonanych różnorodnymi technikami (w 2013 roku nadesłano 422 zdjęć wykonanych przez 73 osoby). Celem tego przedsięwzięcia jest m.in. „…zwrócenie uwagi na piękno polskiej przyrody, miast i wsi oraz zarejestrowanie zmian zachodzących w wyniku sił natury, jak i działalności człowieka…”. Fotografie powinny pokazywać atrakcje krajobrazowe, przyrodnicze, architektoniczne i kulturalne naszego kraju, czyli możliwości interpretacyjnych jest bardzo wiele.

„Pejzaż Polski” ma formułę otwartą, każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia, zestawy zostaną potraktowane jako jedna praca. Będą przyjmowane tylko nieoprawione powiększenia w formacie od 20×30 do 70×90 cm. Należy je nadsyłać na adres: Kętrzyńskie Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 24A, 11-400 Kętrzyn z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”. Każda praca musi być na odwrocie opisana tj. trzeba podać imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy. Do przesyłki należy dołączyć płytę CD/DVD z cyfrową wersją zdjęć. Opłatę za uczestnictwo wynosi 30 złotych i należy ją wpłacić na konto organizatora nr. 07 1240 5774 1111 0000 5724 7263 z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”.

Pejzaz-Polski2013-1
Pejzaz-Polski2013-2

Pejzaz-Polski2013-3
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada 2014 o godz. 16. W skład jury wejdą: Sławomir Cembor – prezes Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego, Andrzej „Fetish” Frankowski, Artur Frankowski i Jerzy Stankiewicz. W zeszłym roku na wystawie pokonkursowej zaprezentowano ponad 100 prac, pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Strzoda z Katowic, drugie Zbigniew Podsiadło , a trzecie Piotr Grochala z Warszawy. Ich zdjęcia powyżej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.