Warsztaty Fujifilm z fotografii sportowej

Warsztaty-Fujifilm3
Na wiosnę firma Fujifilm zorganizowała warsztaty „Fujifilm Nature Walks które prowadził Jarosław Deluga. Szkolenie, na którym były poruszane zagadnienia związane z fotografią przyrodniczą, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Niestety, nie wszyscy zdążyli się zapisać. Później był „Flesz weekend z Trójką”, a już od 7 września rozpoczynają się następne zajęcia, ale motywem przewodnim będzie fotografia sportowa.

Warsztaty, które poprowadzi fotograf Marek Kowalski, odbędą się podczas wyścigu rowerowego Bike Maraton. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, na czym polega fotografia sportowa i czym różni się od innych typów fotografii. Do dyspozycji będą aparaty Fujifilm serii X, m.in. modele Fujifilm X-T1, X-E2 czy X100s. To dość dziwne, marka Fujifilm wśród profesjonalnych fotografów sportowych nie istnieje. Niestety, Fujifilm nie posiada zawodowego sprzętu od wielu lat – ostatnim był Fujifilm FinePix S5 Pro (minęły też czasy kiedy królowały takie modele studyjne jak np. Fujica GS645 Profesional, Fujifilm GX680III Professional, Fujifilm GA645Zi). Nadal dominuje Canon i Nikon i nic nie zapowiada, że sytuacja się zmieni. Po prostu należy założyć, że warsztaty są raczej ukrytą promocją sprzetu i magnesem na przyciągnięcie zainteresowanych fotografią. Należy więc zbudować krąg fanów wokół marki i starać się to wykorzystać. Tym bardziej, że warsztaty ich nic nie kosztują.

Szkolenie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, Marek Kowalski opowie o pracy fotografa, najciekawszych zleceniach dla znanych sportowych marek, a także o doświadczeniach z aparatem Fujifilm X-T1. Później Jarosław Deluga, który jest współprowadzącym imprezę, omówi zalety systemu Fujifilm X. W części praktycznej wszyscy uczestnicy otrzymają bezlustekowce (do zwrotu) i udadzą się na trasę wyścigu rowerowego. Będą wykonywali zdjęcia pod okiem Marka Kowalskiego.

Na warsztaty, które odbędą się 7 września w Poznaniu, 20 września w Polanicy-Zdrój oraz 4 października w Świeradowie-Zdrój, obowiązują zapisy. Należy przesłać zgłoszenie na adres warsztatysportowe@fujifilm.pl podając m.in. swoje dane, opis dot. swojej działalności fotograficznej oraz dwa „dynamiczne” zdjęcia. Należy też wybrac termin. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10, ale informacja o dokładnym miejscu spotkania zostanie przesłana wybranym uczestnikom wraz z zaproszeniem. Termin zgłoszeń mija 2 września (w przypadku warsztatów w Poznaniu), 15 września (Polanicy-Zdroju) i 29 września (Świeradowie-Zdroju).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.