Viva! Photo Awards 2014

Viva-Photo-Awards-2014
Do 24 września 2014 r. można zgłaszać zdjęcia na kolejną edycję konkursu „Viva! Photo Awards”. Główną nagrodą jest możliwości samodzielnego zrealizowania sesji zdjęciowej do czasopisma „Viva!”.

Konkurs ma on charakter otwarty i adresowany jest do osób, które myślą o fotografii jako elemencie swojej przyszłości zawodowej. Fotografie można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej po wczesniejszej rejestracji. Będą przyjmowane zdjęcia cyfrowe i powinny one spełniać następujące wymagania techniczne: format: jpeg z kompresją 10 (ew. TIF z kompresją LZW lub JPG z maksymalną jakością), RGB lub grayscale, dłuższy bok nie powinien być większy niż 1024 piksele. Pliki nie mogą być większe niż 2 Mb. Organizator zastrzega, że będzie przyjmował wyłącznie prace wykonane od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 24 września 2014 r., które nie były wcześniej publikowane w jakimkolwiek medium. Obróbka zdjęć może polegać jedynie na działaniach odpowiadających zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej, polegających na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, wypalaniu. Wszelkie inne zmiany, opracowania, fotomontaż są niedopuszczalne.

Viva-Photo-Awards-2014-2
Oprócz Grand Prix przewidziano nagrody pieniężne (pula wynosi 5 tysięcy złotych) i dyplomy. To znacznie skromniej niż ostatnio, gdzie laureaci otrzymali oprócz gotówki m.in. 5-dniowy wyjazd na festiwal fotografii w Arles dla 2 osób, oraz 7-dniowe wczasy w Europie. W tym roku fotografie zostaną ocenione w następujących kategoriach tematycznych: moda, portret (zdjęcia pojedyńcze), beauty (zdjęcia pojedyńcze), zdjęcie wykonane telefonem (temat „cuda natury” – zdjęcia pojedyncze), reportaż (zestawy). Skład tegorocznego jury jest podobny jak w zeszłej edycji. Brak Chrisa Niedenthala, Roberta Wolańskiego ale jest m.in. Ryszard Horowitz, Tomasz Gudzowaty, Marcin Tyszka, Alexi Lubomirski i Anja Rubik.

Dodatkowe informacje sa udzielane mailowo pod adresem: bok@edipresse.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.