Carl Zeiss Loxia. Premiera przed Photokiną.

Zeiss-Loxia
We wrześniu firma Carl Zeiss AG zaprezentuje dwa obiektywy przeznaczone do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. Będą to następujące “stałki”: Zeiss Loxia 50 mm f/2,0 Planar FE i Zeiss Loxia 35 mm f/2,0 Biogon FE. Wszystko na to wskazuje, że w najbliższych sześciu miesiącach poznamy kolejne.

Carl Zeiss AG współpracuje z Sony przy projektowaniu oraz produkcji obiektywów przeznaczonych m.in. do bezlusterklowców od wielu lat. Początkowo „szkła” były wykorzystywane w kamerach wideo, później w aparatach cyfrowych.

Zeiss-Loxia-_50mm
Zapowadana  linia manualnych obiektywów  Zeissa ma się charakteryzować znakomitą jakością optyczną i pozwoli uzyskiwać obrazy o wysokim kontraście i rozdzielczości. Zastosowane w nich nowe materiały antyrefleksowe redukują wpływ światła bocznego.”Szkła” mają niewielką masę i utrzymane są w eleganckiej stylistyce. Ich korpus jest metalowy i sprawia wrażenie solidnego. Zapowiadane nowe dwa produkty zostaną wyposażone w bagnet Sony FE, w obu będzie można stosować filtry o średnicy 52 mm.

Zeiss-Loxia-_35mm
Stałoogniskowy obiektyw Zeiss Loxia 50 mm f/2.0 Planar FE składać się będzie z 6 elementów ustawionych w 4 grupach. Ostrzenie bedzie możliwe od 45 cm, jego wymiary wyniosą 66.2 x 62.1 mm , a masa 320 g. Z kolei układ optyczny „trzydziestki piątki” składa się z dziewięciu soczewek poukładanych w sześciu grupach. Obiektyw waży tylko 340 g, jego wymiary to 66 x 62.1 mm.

Na Photokinie zostanie też pokazany Otus 85mm f/1.4.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.