Międzynarodowe Biennale Krajobrazu. Definicja przestrzeni

biennale-krajobrazu2014
Okręg Świętokrzyski ZPAF i BWA w Kielcach zapraszają do udziału w XVI edycji Międzynarodowego Biennale Krajobrazu. Grand Prix wynosi 10000 zł, laureaci otrzymają też inne nagrody m.in. I stopnia (3000 zł), II stopnia (2500 zł) i III stopnia (2000 zł). Termin zgłaszania prac mija 15 października.

W przeszłości konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, wśród laureatów znaleźli się m.in: Wiktor Wołkow, Andrzej Baturo, Stanisław Woś, Mieczysław Wieliczko, Waldemar Jama, Wojciech Beszerda, Michał Cała, Jan Berdak, Andrzej Borys i Antoni Myśliwiec. Pod koniec lat dziewięćdziesiatych nie miał jednak szczęścia i został zawieszony. Przez pietnaście lat nic się nie działo i dopiero w 2012 roku organizatorzy postanowili powrócić do dawnej formuły. Udało się, należy przy tym przyznać, że wsparcie było i jest duże – Bienale finansuje m.in. Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta i Centrum Targowe Kielce. Na edycję 2012 wpłynęło 781 prac 205 autorów (nagrodzone zdjęcia poniżej).

Bienale-Kraj_zajac
W tym roku nic się nie zmieniło, organizatorzy oczekują więc na prace będące „wynikiem indywidualnych przemyśleń i wyborów”.Tematem konkursu jest „definicja przestrzeni”. Wcześniej Biennale Krajobrazu Polskiego (taką nazwę nosiło to przedsięwzięcie) było rozgrywane w dwóch kategoriach: „Piękno krajobrazu” i „Krajobraz ekologiczny”. Przyjmowano czarno-białe i barwne powiększenia. Tegoroczna edycja jest inna, organizatorzy dodali kategorię video art. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy „pełniej wypowiadają się poprzez ruchome obrazy”.

Bienale-Kraj_gepner
Każdy więc może nadesłać maksymalnie 4 prace tematycznie związane z przestrzenią zewnętrzną (osobno: 4 fotografie i 4 filmy video). Zdjęcia muszą mieć postać pliku cyfrowego, można je zgłosić pocztą tradycyjną, lub elektroniczną na adres xvimbk2014@gmail.com lub wgrać poprzez stronę http://www.zpaf-kielce.pl/biennale-krajobrazu. Prace na płytach CD i DVD należy nadsyłać na adres: ZPAF Okręg Świętokrzyski, Kapitulna 2, 25-011 Kielce (z dopiskiem „space definition”). Płycie powinny towarzyszyć: wydrukowana, wypełniona i podpisana przez uczestnika karta zgłoszeniowa. List elektroniczny powinien zawierać zgłaszane prace, wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (pdf lub skan). W temacie należy podać: XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu „Space Definition”. Osoby ładujące zdjęcia poprzez strone muszą wypełnić elektroniczną kartę zgłoszenia.

Bienale-Kraj_dufaj
Pliki cyfrowe muszą spełniać podstawowe warunki techniczne tj. format .jpg, 300 dpi, RGB, długość krótszego boku nie może być mniejsza niż 2450 piksele. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 4 MB. Filmy w formatach avi, mpg2, mp4, wmv będą przyjmowane tylko na płycie DVD. Prędkość nie może być większa niż 25 klatek/s, czas projekcji musi być ograniczony do 3 minut. Do wszystkich typów zgłoszeń należy dołączyć skan opłaty w wysokości 80 zł.

Jury ogłosi werdykt 25 października, wernisaż i wręczenie nagród planowne jest na 7 listopada. Na razie nie wiadomo kto wejdzie w skład komisji, w zeszłej edycji zasiadał tam min. Andrzej Świetlik, Andrzej Zygmuntowicz, Adam Mazur i Andrzej Borys.

Dodatkowe pytania są udzielane pod mailem XVIMBK2014@gmail.com (kat. fotografia), lub dyrektor@bwakielce.art.pl (kat. film).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.