Obiektywnie śląskie 2014

Obiektywnie-slaskie-2014
Jeszcze przez niecały tydzień będą przyjmowane prace na V już edycję konkursu „obiektywnie śląskie”.Grand Prix wynosi 2000 zł, do zdobycia jest także statyw firmy Manfrotto wraz z głowicą, nagroda rzeczowa o wartości 1000 zł, 3 dniowe pobyty dla 2 osób w jednej z leśniczówek Dyrekcji Lasów Państwowych, bony na sprzęt fotograficzny, Turbo Golf w kopalni Guido i nagrody książkowe.

Organizatorzy liczą na fotografie i filmy pokazujące śląską kulturę, tradycję, różnorodności wartości, a także to, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców tego regionu. W tym roku temat konkursu brzmi: „bo śląskie, to…”. W edycji 2013 zwyciężył fotoreportaż „Łap za guzik” o kominiarzach z Rudy Śląskiej (jedna z fotografii poniżej), nagrodzono też zdjęcia pokazujące m.in. zmęczonych pielgrzymów, czy ulicznego grajka. Tematów jest sporo.

Obiektywnie-slaskie-2013-GP
Można więc zgłaszać fotoreportaże, ale także fotokasty i filmy których czas trwania nie może przekroczyć 2 minut. Mogą one być zrealizowane kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką. Każdy autor może nadesłać 3 fotoreportaże, powinny one składać się z minimum 3 i maksymalnie 7 zdjęć. Zdjęcia muszą być ze sobą powiązane w sposób logiczny. Oryginalna praca powinna mieć wielkość 5 MB, ale należy zgłaszać zdjęcia mniejsze (minimalną szerokość 700 pikseli, maksymalna – 1280 pikseli). Fotoreportaże muszą zawierać tytuł oraz krótki opis, istnieje ponadto możliwość dołączenia opisu do każdego ze zdjęć. Fotografie i fotokasty będą przyjmowane poprzez stronę obiektywnieslaskie.pl po uprzedniej rejestracji. Filmy należy je zamieścić w serwisie YouTube, później na stronie internetowej konkursu dodać link.

Ostateczny termin nadsyłania mija 15 września 2014 roku. W tym roku skład jury trochę się zmienił i prace oceni: Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser) Jacek Joostberens (grafik), Antoni Cygan (rektor ASP w Katowicach). Brak jest Marcina Mellera. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 października na Placu Tropikalnym w Silesia City Center.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do koordynatora projektu: Anny Kokolus: kokolus@projektslask.pl, tel. 32 353 80 43.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.