Sony Imaging PRO Support. Nareszcie dla fotografów z Europy

Sony-Imaging-PRO-Supp_2
Sony chyba pozazdrościła Nikonowi usługi NPS oraz Canonowi CPSów. Teraz firma ogłosiła, że uruchamia program Sony Imaging PRO Suppor czyli wsparcie dla profesjonalnych fotografów. Usługa będzie dostępne na terenie Europy.

Dotychczas z bezpłatnej pomocy i wsparcia w ramach Sony Imaging PRO Support korzystali fotografowie z Dalekiego Wschodu tj. Japonii, Korei Południowej, Hongkongu i z Tajwanu. Od kwietnia przyszłego roku programem zostaną objęte Niemcy, a następnie kolejne kraje europejskie.
Program jest adresowany do zawodowych fotografów, którzy posiadają odpowiedni zestaw korpusów (np. Alfa 99, seria Alfa 7) i obiektywów (Sony G lub Carl Zeiss). Zostanie uruchomiona telefoniczna linia pomocy.

Sony-Imaging-PRO-Supp_1
Klienci objęci programem Sony Imaging PRO Support będą mogli na czas naprawy bezpłatne wypożyczyć sprzęt zastępczy, oraz skorzystać z nieodpłatnej usługi kurierskiej. Ponadto dwa razy w roku będzie im przysługiwało bezpłatne czyszczenia przetwornika obrazu oraz sprawdzenie wersji oprogramowania.

Na razie nic więcej nie wiadomo i trudno przesądzać, czy planowany program będzie atrakcyjny. Prawdopodobnie rejestracja uczestnictwa będzie bardzo łatwa, ale nie wiadomo czy do programu będzie można przystąpic posiadając sprzęt „z drugiej ręki”. Być może zostaną uruchomione dodatkowe, nieznane na Dalekim Wschodzie, usługi. Nie wiadomo też czy, wzorem CPS, będzie podział np. na członkowstwo srebrne, złote i platynowe. Nieznana jest też sprawa ze wsparciem na imprezach masowych tak jak to czyni CPS w Europie Zachodniej.

Pytań i wątpliwości jest dużo, ale zanim usługa trafi do naszego kraju jakiś czas to potrwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.