Potęga Łodzi – Power of Łódź 2014

potega_lodzi2014
Jeszcze przez ponad miesiąc przyjmowane sa zdjęcia do 8. edycji konkursu fotograficznego „Potęga Łodzi – Power of Łódź”. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne, prezentacja fotografii w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz ich publikacja w albumie „Potęga Łodzi – Power of Łódź!” wydawanym co trzy edycje konkursu.

Celem tego całego przedsięwzięcia jest pokazanie Łodzi, jako miasta pełnego energii oraz uchwycenia na fotografiach jej imponującej historii i współczesności. Konkurs ma formułę otwartą i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz open tzn. powyżej 16 lat. Na zeszła edycję napłyneło 482 zdjęć od 143 autorów. Pierwszą nagrodę w kategorii do 16 lat zdobył Kamil Kwapisz, natomiast w drugiej Mariusz Nowicki.

W tym roku laureaci otrzymają nagrody pieniężne. Ich wysokość zależy od kategorii i tak w pierwszej będzie to za I miejsce – 1000 zł, II – 500 zł, III – 300 zł. Natomiast w kategorii drugiej gratyfikację będą wyższe i wyniosą: I miejsce – 3000 zł, II – 1000 zł i III – 750 zł. Będą przyjmowane tylko nieoprawione powiększenia w formacie: a) kategoria I: dłuższy bok 30 cm, krótszy od 20 do 24 cm, b) kategoria II: dłuższy bok od 45 do 50 cm, krótszy bok nie dłuższy niż 40 cm.

Na odwrocie każdego fotogramu należy umieścić: godło, tytuł, numer kolejny zdjęcia zgodny z kartą zgłoszenia, oraz kategorię w której jest zgłaszana praca. Organizatorzy dopuszczają do konkursu zestawy, ale łączna ilość prac nie może przekraczać 5 szt. Należy też dołączyć zaklejoną, opatrzoną godłem kopertę z wypełnionym zgłoszeniem uczestnictwa oraz płytą CD zawierającą formę cyfrową zgłoszonych zdjęć w rozdzielczości 300 DPI do formatu 30×40 cm. Nazwa pliku powinna być tytułem zdjęcia. Należy zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do wielu konkursów każdy uczestnik zachowuje pełnię majątkowych praw autorskich do swoich prac.

Fotografie, w kopercie opatrzonej napisem „Konkurs fotograficzny Potęga Łodzi – Power of Łódź 2014”, będą przyjmowane w biurze Fundacji Ulicy Piotrkowskiej: ul. Piotrkowska 102, Łódź do 4 listopada 2014 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Fundacji pod nr. telefonu: 42 637-07-15.

Karta: (kliknij)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.