Warsztaty Fujifilm „Moje miasto”. Bezpłatne.

WarsztatyFujifilm-miasto2
Chyba firma Fujifilm pozazdrościła Olympusowi i Panasonikowi Fotospacerów po stolicy i postanowiła zorganizować Warsztaty Fotografii Ulicznej „Moje miasto”. Poprowadzi je Tomek Sikora, najbliższa impreza odbędzie się w Warszawie 9 października. Planowane są jeszcze spotkania w trzech miastach Polski.

WarsztatyFujifilm-miasto1
„Moje miasto” to kolejne bezpłatne szkolenie Fujifilm. Poprzednio odbył się cykl warsztatów „Fujifilm Nature Walk” z Jarosławem Delugą i mimo, że to typowa akcja promocyjna, to warta jest uwagi. Prowadzący będzie zachwalał m.in. modele Fujifilm X30 oraz X-T1 które, według organizatorów, „mają inspirować i udowadniać, jak wiarygodnie można odwzorować świat aparatem o niewielkich rozmiarach”. Każdemu uczestnikowi zostanie wypożyczony aparat (należy przypuszczać, że karta pamięci przejdzie na własność użytkownika), zapowiadany jest też konkurs na najlepszą pracę o zadanej tematyce i można stać się właścicielem modelu X30. Podczas spotkania trwajacego około czterech godzin będzie można porozmawiać z Tomkiem Sikorą i poznać jego opinię dot. wykonanych zdjęć. Organizator zapowiedział, że pracownicy Autoryzowanego Serwisu Fujifilm zrobią bezpłatny przegląd aparatów Fujifilm dostarczonych przez uczestników.

Niestety, wydaje się, że termin szkolenia został dobrany niefortunnie, środek tygodnia nie jest chyba najlepszym pomysłem. Warsztaty odbędą się po południu i rozpoczną się małą agitacją zachwalającą sprzęt i technologie organizatora. Później będzie niewiele czasu na fotografowanie przy pełnym świetle, ale może o to chodzi, aby nauka obejmowało też zdjęcia nocne.

Ramowy program wygląda następująco:

16,00 – 17,30 – Prezentacja dotycząca bezlusterkowców i zaawansowanych aparatów kompaktowych firmy Fujifilm,

17,30 – 19,30 – Fotografowanie i konsultacje z Tomkiem Sikorą

19,30 – Poczęstunek

Mimo, że impreza jest bezpłatna to tradycyjnie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o przesłanie dwóch zdjęć swojego autorstwa (ulica i portret). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie mojemiasto.fujifilm.pl.

Terminarz:

9 października – Warszawa (godz. 16,00)

10 października – Wrocław (godz. 16,00)

14 października – Poznań (godz. 16,00)

16 października – Katowice (godz. 16,00)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.