Regional Press Photo 2014

RPP_2014_1
Urząd Miasta w Bydgoszczy i Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zapraszają do udziału w Przeglądzie Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko – Pomorskiego Regional Press Photo 2014. Zdjęcia należy nadsyłać do 15 października.

Konkurs skierowany jest do wszystkich fotoreporterów, fotografów agencyjnych i freelanserów z regionu kujawsko pomorskiego. Wzoruje się na najsławniejszym World Press Photo, ale ma zdecydowanie mniej kategorii (brak jest np. People i Staged Portraits). Ma też mniejsze znaczenie niż ogólnopolski Grand Press Photo czy BZ WBK Press Foto. To lokalna inicjatywa porównywalna z Wielkopolska Press Photo, Tychy Press Photo czy Gdańsk Press Photo. W poprzedniej edycji RPP zgłoszono 375 zdjęć wykonanych przez 28 fotoreporterów. Zwyciężył m.in. Dariusz Bloch („Express”), Roman Bosiacki, Robert Sawicki, Tomasz Czachorowski. Poniżej zdjęcie Jarosława Prusa „Obiad w stołówce SP 10 na bydgoskim Okolu”, oraz inne nagrodzone prace.

RPP-2012-Prus
Głównym celem konkursu jest „ukazanie wyjątkowości i bogactwa regionu poprzez prezentację dorobku fotoreporterów, zajmujących się dokumentacją wydarzeń kulturalnych, sportowych, politycznych oraz życia codziennego na przestrzeni ostatnich dwóch lat” (1.01.2012-15.10.2014). Fotografie będą oceniane w kilku grupach tematycznych tj. Kultura, Wydarzenia, Sport, Życie codzienne, Środowisko. Wprzedniech edycjach była jeszcze kategoria historyczna w której mogli wziąć udział osoby nie związane z fotografią prasową, jednak wydaje się, że było nią małe zainteresowanie.

RPP-2012-Bloch
RPP-2012-Czachorski
Każdy z autorów może zgłosić łącznie we wszystkich kategoriach 8 zdjęć pojedynczych oraz 2 zestawy (w każdym zestawie do 7 prac) w formie elektronicznej. Fotografie muszą mieć rozdzielczoś 300dpi, a dłuższy bok zdjęcia minimum 21cm. Do zdjęć należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia (dopuszczalne są skany), całość trzeba dostarczyć do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, przy ul. Królowej Jadwigi 14, lub przesłać na adres: arek.blachowski@interia.pl.

RPP-2012-Skibinski
Organizatorzy zapewniają, że w każdej z kategorii zostaną przyznane nagrody (a także pozaregulaminowe, np. Urzędu Miasta Bydgoszczy). Werdykt poznamy dopiero 12 grudnia 2014 roku, a razie nie wiadomo jaki jest skład jury. Poprzednio prace oceniał Damian Kramski, Wojtek Szabelski oraz Wojciech Wieszok.

Dodatkowych informacji udziela Arkadiusz Blachowski, tel. 52 567 00 07, e-mail: arek.blachowski@interia.pl

Karta zgłoszenia: (kliknij)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.