Canon Cross Media Station

Canon-Cross-Media-Station1
Firma Canon pracuje nad urządzeniem o nazwie Cross Media Station służącym m.in. do przechowywania zdjęć. Na razie pozostaje ono w fazie rozwoju, koncepcja jest rozwijana już cztery lata.

Cross Media Station swoim wyglądem przypomina odtwarzacz Blu-ray lub Apple TV. Podczas pierwszego pokazu na Canon EXPO 2010 w Paryżu, urządzenie wyglądało inaczej – było wielkie i niezgrabne. Teraz konstruktorzy zmniejszyli je, a opływowe linie nawiązują do lustrzanek Canona.

Canon-Cross-Media-Station2
Firma chwali się, że Canon Cross Media Station stanie się przełomem w fotografii. Będzie mogło bezprzewodowo naładować baterie aparatu (jest ładowarka indukcyjna) i jednocześnie, dzięki modułowi NFC, łatwo kopiować zdjcia i filmy (w trakcie tej czynności możliwe będzie ich oglądanie na ekranie telewizora). Po podłączeniu do sieci, urządzenie pozwoli na łatwe ich udostępnianie, drukowanie oraz wiele innych czynności możliwych dzięki rozbudowanemu zakresowi dostępnych funkcji. Co ciekawe, jednocześnie będzie można ładować i przegrywać dane z trzech różnych aparatów lub kamer wideo.

Prototyp był pokazany na CES-ie 2011, oraz m.in. na ostatniej Photokinie. Na razie nie wiadomo jaką wielkością pamięci Canon Cross Media Station będzie dysponować, cena też pozostaje nieznana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.