Budowle Obronne 2014 – Foto-Tur 2014

Budowle-Obronne-2014
Już jutro mija termin zgłaszania prac na XVII Konkurs Fotograficzny „Budowle Obronne 2014″i XIX Przegląd Fotografii Turystycznej i Krajoznawczej „Foto-Tur 2014”. Autorom najlepszych zdjęć Jury przyzna nagrody (Grand Prix, I, II, III) wyróżnienia oraz nagrody i wyróżnienia specjalne. Przewidziano też nagrodę specjalną za pracę tematycznie nawiązującą do hasła „Turystyka łączy pokolenia” ustanowionego przez ZG PTTK hasłem roku 2014.

Głównym celem konkursu fotograficznego jest gromadzenie informacji o zabytkowych obiektach militarnych. Tematem prac mogą być zamki, twierdze, warowne grody i fortyfikacje miejskie. W zeszłej edycji pierwsze miejsce zdobyła Monika Porzucek („Historia zapisana w kamieniu-zamek Krzyżtopór”), drugie Anna Sachura-Piechocka („Perła wśrów Orlich Gniazd”) a trzecie Jakub Kaszuba
(„Lipowiec”). Wyróżniono też Andrzeja Putyńskiego z Sieradza. Z kolei organizatorzy Przeglądu Fotografii Turystycznej i Krajoznawczej będą przyjmowali tylko takie zdjęcia które wiążą się z turystyką i krajoznawstwem w Polsce.

Można nadsyłać prace pojedyncze oraz cykle fotografii. Muszą one mieć postać powiększenia („odbitki”) w formacie od 20×30 do 40x50cm. Każdy uczestnik może zgłosić do udziału do 5 prac. Za pracę uważa się zdjęcie pojedyncze lub zestaw zdjęć. Ogranicza się ilość zestawów do 2, a także ilość zdjęć wchodzących w skład zestawu do 5. Fotografie powinny posiadać na odwrocie opis zawierający godło autora tytuł pracy (zdjęcia lub zestawu) i nie mogą być oprawione i podklejone. Do zdjęć należy dołączyć wglądówki (pliki w pełnej rozdzielczości, wyłącznie na płycie CD). Przesyłkę trzeba dostarczyć na adres Biura Organizacyjnego – Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu, ul. Pretficza 24; 50-984 Wrocław.

O wynikach oraz terminie i sposobie przekazania nagród i wyróżnień uczestnicy zostaną poinformowani oddzielnym pismem (e-mailem) do 15 listopada 2014 roku. Dodatkowe informacje udzielane są pod nr. telefonu 71 7653739 lub 500035134.

Karta zgłoszenia (kliknij)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.