Digital Foto Video 10/2014 już jest!

DFV-10-2014_1
Można już kupić wydanie październikowe Digital Foto Video. Na razie jest ono dostępne w wersji elektronicznej, na formę papierową trzeba trochę poczekać. Prenumeratorzy czasopisma otrzymają mailem kod umożliwiający bezpłatne pobranie tego numeru.

Coś się „ruszyło” w wydawnictwie, ostatnio w tej oficynie pojawiło się wydanie specjalne czyli zbiór podstaw wiedzy o fotografii które ukazały się w przeszłości w dziale „Zielone Strony”. Teraz można kupić numer październikowy. Tu na marginesie – być może metoda pobierania wersji cyfrowych się przyjmie i zostanie reaktywowane „FOTO” (na razie na stronie foto.com.pl ukazują się różne informacje i pojawiają się testy sprzętu m.in. Jarosława Mikołajczuka). Należy przy tym dodać, że część zespołu tego magazynu odeszła i założyła własne czasopismo elektroniczne „Obraz i Dzwięk” (oid24.pl). Można więc bezpłatnie pobrać materiał do poczytania.

DFV-10-2014_2
Tematem obecnego numeru DFV jest portret w studio i w plenerze. Poruszona została sprawa organizacji zdjęć („Czy potrzebuję wizażystki?”), z artykułów dowiemy się wygląda praca z profesjonalistami, oraz z mniej doświadczonymi modelkami i modelami. Zostały też omówione takie zagadnienia jak właściwa perspektywa, fotografowanie białego motywu na białym tle i czarnego na czarnym. „Tematem sprzętowym” ostatniego wydania DFV jest Photokina 2014. Znajdziemy tam raport z targów a także opis Canona EOS 7D Mark II, Nikona D750, Canona Powershot G1X Mark II, PowerShot S120, kamery Sony FDR-AX1 i drukarki Epson SureLab D3000. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z poradami Bryana Petersona o konieczności używania obiektywu zmiennoogniskowego, skorzystać z uwag Davida Notona i fotograficznych podpowiedzi Joela Santosa. Na uwagę zasługuje artykuł o plenerze ślubnym w stylu amerykańskim, oraz technikach HDR w sytuacjach wysokiej rozpiętości tonalnej. W ramach „Galerii czytelników” opublikowano zdjęcia Wioletty Romanowskiej, Michała Rozalskiego, Anny Sławińskjej. No j jest dział „Ocena”.

W najbliższy piątek, w Twierdzy Modlin, rusza IV Zlot Czytelników DFV (coś na kształt Festiwalu Optycznego). Zapowiadane jest m.in. fotografowanie w „wyjątkowych plenerach i wnętrzach” a także warsztaty filmowe. Z pewnością redakcja będzie musiała odpowiedzieć na „trudne pytania” co do dalszych losów magazynu, który jest (był?) najlepszym czasopismem sprzętowym w Polsce. Konkurencja jest mocna, magazym „Digital Camera Polska” i „Digital Photographer Polska” zdominował rynek. A szanse na istnienie są o czym świadczy pojawienie się drugiego wydania „Fotografia Masterclass” (zobacz – link).

DFV 10/2014 liczy 132 strony, objętość pliku wynosi 23 MB.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.