Lomography Cine400 Tungsten Film

Lomography-Cine400_3
W sklepie Lomography.com pojawił się Lomography Cine400 Tungsten Film. To kolejny materiał halogenosrebrowy z serii Cine (poprzedni Lomography Cine200 Tungsten Film – kliknij info). Cena wynosi 10,99 USD, będzie dostępnych jedynie 4000 sztuk.

Lomografia to całkiem niezły biznes. Właściciel marki i strony musi jedynie umiejętnie współpracować z producentami różnych nieskomplikowanych analogowych aparatów, osprzętu i materiałów światłoczułych. Składa zamówienia na wytworzenie produktu, wystawia go w sklepie i sprzedaje. Oczywiście musi dbać, aby moda na Lomonografię nie przeminęła.

Lomography-Cine400_1
Lomography Cine400 Tungsten Film jest materiałem negatywowym o czułości ISO 400 w kasetach bez kodu DX. Nie jest to specjalnie nowy film gdyż jest to cięta na odcinki taśma filmowa (prawdopodobnie Kodak). Lomography Cine400 Tungsten jest przystosowany do pracy w oświetleniu o temperaturze barwowej 3200 K (świetle żarowym) i obrabić go można w klasycznym procesie C-41. Fotografie wykonane w świetle dziennym mają charakterystyczną, niebieską poświatę.

Lomography-Cine400_2
”Producentem” materiału jest firma CineStill (cinestillfilm.com), która konfekcjonuje negatywy kinematograficzne. Rzecz ciekawa – od końca września próbuje ona, poprzez serwis krowdfundingowy Kickstarter, zebrać środki na uruchomienie produkcji negatywu typu 120 przeznaczonego do światła żarowego CineStill 800Tungsten (pewnie pojawi się w sklepie Lomography). Do końca akcji zostało 21 dni.

CineStill_120_800

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.