Garden Photographer of the Year 2014

Garden-Photographer-of-the-
Do końca miesiąca można nadsyłać zdjęcia na międzynarodowy konkurs fotograficzny Garden Photographer of the Year. Jest on organizowany razem z zarządem Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew (The Royal Botanic Gardens, Kew) które mieszczą się w południowo-zachodnim Londynie i znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Konkurs jest przeznaczony dla zawodowców i amatorów, warunkiem udziału jest rejestracja na stronie http://www.igpoty.com/ oraz wniesienie opłaty w wysokości 10 (4 prace) lub 25 funtów (portfolio) np. przez PayPal.  Formuła jest tak szeroka, że można zgłaszać np. zdjęcia krajobrazowe, czy nawet prace które nic wspólnego z ogrodem nie mają. Fotografie  zostaną ocenione w kilku kategoriach (The Beauty of Plants, Beautiful Gardens, Wildlife in the Garden, Breathing Spaces, Bountiful Earth, Trees Woods Forests, Wildflower Landscapes oraz Greening The City), można też zgłaszać portfolia, jest też nagroda dla młodego fotografa (Young Garden Photographer of the Year) oraz nagrody specjalne. Organizator nie stawia żadnych ograniczeń co do rodzaju używanego aparatu, lub techniki.

GPY_1
W zeszłym roku konkurs wygrała Rosanna Castrini i jej zdjęcie „My Garden Prairie” (powyżej). W każdej kategorii przyznano nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że Krzysztof Browko zwyciężył w kategorii „Trees, Woods & Forests”, a Mateusz Liberra w „Wildflower Landscapes”. Fotografia Krzysztofa zostało wykonane w Toskanii, natomiast Mateusza w Skaftafell National Park. Ich prace poniżej, jak również zdjęcie Marthy Cabey („Springtime Rivalry – First to the Blossom”) która zdobyła pierwsze miejsce w kat. dzika przyroda.

GPY_3 GPY_4
GPY_2
Podczas wysyłania prac należy uwzględnić następującą specyfikację: minimalna długość największego boku – 800 pikseli, format: JPG (najmniejsza kompresja/ najlepsza jakość), kolory w standardzie: RGB, wielkość pliku do 2 MB. Jury w pierwszym etapie wybierze 100 prac które będa dalej oceniane i stworzą później wystawę która zostanie otwarta w londyńskim Kew Gardens. Przewidziano nagrody pieniżęne w wysokości od 500 do 5000 funtów.

Dodatkowe informacje można uzyskać drogą mailową info@igpoty.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.