LomoChrome Turquoise XR 100-400 już jest!. Można kupić, dostawa w maju.

LomoChrome-Turquoise_1
W sklepie Lomography.com znowu pojawiła się nowość. Tym razem został wprowadzony do sprzedaży negatyw LomoChrome Turquoise XR 100-400. Jest on dostępny w formacie 135 oraz 120, do dyspozycji jest zaledwie 5 tysięcy rolek

LomoChrome-Turquoise_2
LomoChrome Turquoise XR 100-400 jest już sprzedawany, ale czas realizacji jest dość długi, gdyż trzeba go wyprodukować (ta dystrybucja przypomina trochę działalność opartą na serwisie krowdfundingowym). Negatyw obrabiany jest w procesie C-41, kolory są oddawane w sposób nienaturalny. Otrzymujemy więc różne odcienie niebieskiego, błękit i kobalt przechodzący w głębokie odcienie szmaragdowej zieleni. Prawdopodobnie mamy do czynienia z materiałem do zdjęć w podczerwieni gdyż podobne efekty  możemy otrzymać fotografując na Kodaku Aerochrome III Film Infrared 1443 a także na diapozytywie Kodak Ektachrome Professional Infrared EIR. Być może to ten pierwszy materiał, w stronie Lomography.com zostało umieszczone poniższe zdjęcia z fabryki gdzie będzie produkowany.

Kodak-factory
LomoChrome Turquoise XR 100-400 znakomicie nadaje się do eksperymentów i z pewnością będzie cieszył się podobnym zainteresowaniem jak np. LomoChrome Purple który zadebiutował na początku 2013 roku.  Cena za pięciopak typu 135 wynosi 59,50 USD.

LomoChrome-Turquoise_4 LomoChrome-Turquoise_3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.