National Geographic Photo Contest 2014

National-Geographic-Photo-C
Niedawno zakończył się Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska. Grand Prix zdobył Sebastian Gorgol, wystawa pokonkursowa odwiedzi Warszawę, Rzeszów, Poznań i Gdańsk. Tymczasem do końca października będą przyjmowane fotografie na kolejną edycję National Geographic Photo Contest.

NGPC2013_Paul-Souders
Konkurs organizowany jest przez amerykańskie stowarzyszenie National Geographic Society. Ma on charakter otwarty, przedsięwzięcie cieszy się sporym zainteresowaniem – rok temu wzięło w nim udział 7 tysięcy fotografów ze 150 krajów. Zdobywca Grand Prix i pierwszego miejsca w kategorii ”natura” został Paul Souders z Seattle. Jego zdjęcie („The Ice Bear”) przedstawiające zanurzonego niedżwiedzia (powyżej) zostało wykonane w Zatoce Hudsona w Kanadzie. Chowa się on pod topniejącą pokrywą lodową. W kategorii „ludzie” wygrała Cecile Baudier („Together, Alone”) z Danii, natomiast w kategorii „Miejsca” Adam Tan („Long Road to Daybreak”) z Malezji.  Ich zdjęcia poniżej. Warto zwrócić uwagę, że zdjęcie Soudersa wygrało również w konkursie Wildlife Photographer of The Year 2013 w kategorii „Zwierzęta w swoim środowisku”.

NGPC2013_Cecile-Baudier
W tym roku do oceny można zgłaszać fotografie z całego świata w trzech kategoriach: Ludzie, Miejsca, oraz Natura. Grand Prix wynosi 7500 USD, pierwsze miejsce w każdej kategorii to 2500 USD. Ważna jest też możliwość publikacji w magazynie National Geographic. Zdjęcia nie mogą być starsze niż 2 lata i muszą mieć formę cyfrową. Dopuszczone będą skany z negatywów, diapozytywów i tzw „odbitek”. Pliki należy zapisać w formacie JPG o rozmiarze boku 1600 pikseli, ich wielkość nie może przekraczać 20 MB. Organizator nie zezwala na dokonywanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych źródeł, a także dokonywania zmian oryginalnej kompozycji fotografii.

NGPC2013_Adam-Tan
Opłata za udział wynosi 15 USD, fotografie będą przyjmowane poprzez stronę http://www.ngphotocontest.com. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i załączyć prace. Nazwiska zwycięzców będą dostępne na stronie w http://www.ngphotocontest.com po 30 listopada 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.