Średnioformatowy aparat dalmierzowy. Ciąg dalszy

Mamiya-6_1
Parę tygodni temu pojawiły się informacje, że w ofercie firmy Mamiya Leaf ma znaleźć się średnioformatowy aparat dalmierzowy. Będzie on zaopatrzony matrycę o rozmiarze 44 x 33 mm wykonana technologii CMOS firmy Sony.

Nie wiadomo jak wygląda współpraca obu firm. Być może Sony tylko będzie dostarczała matryce i nie zaangażuje się w prace konstrukcyjne. Tak przebiega  jej koperacja z Hasselbladem (Hasselblad H5D-50c) czy firmą Ricoh Imaging Company Ltd (Pentax 645Z). Niektórzy uważają, że współpraca jest ściślejsza. W salonach sprzedaży pojawią się dwie wersje aparatu dalmierzowego. Pierwsza z logiem Sony, zostanie wyposażona w wizjer cyfrowy. Natomiast w wersji Mamiya będzie celownik optyczny. Dedykowane obiektywy Zeissa będą miały mocowanie magnetyczne.

Powyższa informacja musi jednak budzić zdziwienie oberwatorów rynku foto. Sprzedaż aparatów nie będzie wielka, ale sprzęt Mamiya Leaf nie jest kupowany w dużych ilościach. Firma może sobie na to pozwolić, natomiast koncern Sony nastawiony jest na dużo większy obrót. Mocowanie magnetyczne obiektywów prawdopodobnie spowoduje mniejsze zainteresowanie dalmierzem. Niemożność wykorzystania starszych obiektywów będzie czynnikiem hamujacym sprzedaż.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.