Wrocław w obiektywie Grzegorza Kwolka

Kwolek-G_strasznie2
W kawiarni artystycznj „Piękna Helena” odbyło się otwarcie wystawy Grzegorza Kwolka „Strasznie pięknie”. Autor zajmuje się klasyczną techniką fotograficzną, motywem przewodnim jego prac jest Wrocław.

Kwolek-G_strasznie4
Grzegorz Kwolek, kiedyś zielonogórzanin, potem wrocławianin, obecnie jest mieszkańcem Warszawy.To pasjonat  fotografii, od dwudziestu lat tworzy pejzaże urbanistyczne Wrocławia. Fascynacja tym miastem zrodziła się w czasach, kiedy Wrocław był miastem nieszczególnym, prowincjonalnym , znanym z walk z milicją. Teraz jest inaczej, stolica Donego Ślaska zmieniła się. Jest nowoczesna i dynamiczna. To miasto przyszłości, ale autor tego nie zauważa. Wrocław na jego zdjęciach zyskuje na urodzie, na próżno szukać na nich nowoczesnej architektury. Poranne mgły, niske słońce, stolica Dolnego Śląska wygląda jakby żywcem przeniesiona z kart książek Marka Krajewskiego. Brak jednak radcy kryminalnego Eberharda Mocka.

Kwolek-G_strasznie3
Co zobaczymy? Nie ma zdjęć budynków z wielkiej płyty z Kozanowa, jest most Warszawski, Most Grunwaldzki, wieża ciśnień na osiedlu Borek, obowiązkowo Hala Ludowa i wyspa Tamka. Niestety, brak Młynów Świętej Klary, pałacu Hatzfeldów, czy wreszcie banku braci Alexandrów. Tych miejsc już nie ma. Odeszły w niepamięć. Wrocław na fotografiach Grzegorza jest współczesny ale zagłębiony w przeszłości.

Kwolek-G_strasznie1
Grzegorz Kwolek fotografią zajmuje się od 1991 roku. Jest laureatem w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii Kultura (Warszawa 1999 r.), był fotoreporterem „Gazety Wyborczej”.

Kwolek-G_strasznie5
Ekspozycja potrwa do 30 listopada 2014.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.