Warsztat operatorski ze sprzętem Canona

Warsztat-operatorski1
Dużo jest bezpłatnych szkoleń foto-video. Trwa BEiKS Roadshow, za tydzień w Krakowie odbędzie się workshop Foto-Plus z aparatami Panasonic, a w Warszawie warsztaty fotografii przyrodniczej ZPFP. W najbliższą sobotę rozpoczyna się Nikon Roadshow 2014, natomiast 13 listopada ruszają szkolenia podczas których będzie można zapoznać się ze sprzętem Canona wykorzystywanym w realizacji filmowej.

Taka bogata oferta bezpłatnej nauki ma chyba jakieś wytłumaczenie. Z pewnością wszystkie te warsztaty mają zachęcić uczestników do kupowania sprzętu określonej marki. Prawdopodobnie firmy przekonały się, że najlepszym sposobem zwiększenia sprzedaży jest nie reklama prasowa czy na bilbordach, ale bezpośredni kontakt z odbiorcą. Dlatego budżety reklamowe zostały bardzo mocno okrojone, natomiast zwiększono wydatki na wsparcie sprzedaży. Stąd taka ilość gratisowej nauki.

C100markii_1
Warsztaty filmowe ze sprzętem Canona odbędą się w Warszawie na terenie Wytwórni Filmowej mieszczącej się przy ulicy Chełmskiej 21. Impreza jest cześcią V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC który rozpoczyna się jutro. Warto zaznaczyć, że szkolenie nie jest pierwszym tego typu wydarzeniem w historii festiwalu. Rok temu w Kinotece zorganizowano warsztat „Canon w filmie dokumentalnym. Rozwiązania, możliwości, przykłady. Aspekty techniczne, artystyczne i ekonomiczne”. Uczestnikom dano możliwość przetestowania sprzętu, wstęp był wolny i bez zapisów. Teraz będzie bardziej kameralnie, szkolenie przeznaczone jest dla osób związanych z profesjonalnym filmowaniem. Poprowadzi je m.in. Filip Kovcin i potrwa cztery godziny (12-16). Będzie podzielone na dwie części, w pierwszej omówiony zostanie sprzęt który może służyć do rejestracji wideo tj. lustrzanki profesjonalne, kamery reporterskie i kamery EOS Cinema. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ogólną charakterystyką poszczególnych kamer,  zaznajomić się ze sposobami doboru obiektywów do warunków i profilu pracy oraz poznać różnice pomiędzy obiektywami klasy „L” a obiektywami filmowymi. Firma Canon Polska i Proclub zapewniają, że na miejscu będą dostępne kamery serii XF, XA, oraz Canon Cinema EOS. Nie wiadomo czy zostanie pokazany model C100 Mark II, oraz najnowszy obiektyw Canon CN20x50. W drugiej część szkolenia odbędą się plenerowe zajęcia grupowe, gdzie uczestnicy w trakcie praktycznych ćwiczeń wykorzystają zdobytą wiedzę.

Canon-CN20x50_4
Aby zgłosić swój udział w imprezie należy wysłać maila na adres: spotkania@humandoc.net. Trzeba podać dane personalne i link do swojego portfolio, bądź do jednego z wybranych materiałów filmowych lub fotograficznych. Organizatorzy przewidzieli tylko 35 miejsc, termin zgłoszeń mija 12 listopada 2014 do godz. 14.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.