Tychy Press Photo 2015

TychyPressPhoto
Teatr Mały w Tychach zaprasza do udziału w konkursie  Tychy Press Photo 2015. Można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Pula nagród pieniężnych do podziału wynosi 3000 zł, fotografie należy nadsyłać do 16 stycznia 2015 roku.

W ostatniej edycji TPP laureatami zostali: Artur Pławski („Podchody”), Michał Janusiński („Narodziny”) i Aleksander Szojda ( „Chicago: black & white” zdjęcia poniżej).

Szojda-A_Chicago5 Szojda-A_Chicago1 Szojda-A_Chicago2 Szojda-A_Chicago3 Szojda-A_Chicago4
W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w 2014 roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie miasta. Wszystkie prace muszą być wykonane w 2014 roku. Wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć przed 2014 rokiem lub w 2015 roku, jeśli ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.

Jury przyzna nagrody w trzech kategoriach:  najlepsza fotografia,  najlepszy fotoreportaż,  najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Prace  mogą być wykonane w dowolnym miejscu, w Polsce lub za granicą. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć: jako pojedyncze albo jako fotoreportaż (fotoreportaże).  Fotografie nie mogą być przetwarzane komputerowo – nie dotyczy kadrowania, zmiany kontrastu, jasności i nasycenia. Maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu wynosi 8 zdjęć. Dobór prac powinien być przemyślany, gdyż jury nie będzie w nim dokonywać zmian (np. wyłączając z niego część fotografii).  Organizator  zastrzega, że ma prawo ocenić zdjęcie z fotoreportażu jako zdjęcie pojedyncze.

Prace mogą być czarno-białe lub barwne. Minimalny format odbitek wynosi 20 x 30 cm, ale zalecany to 30×40 cm. Do kompletu należy dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej (pliki jpg lub tif, 300 dpi). Pliki będą wykorzystane w folderze wystawy i na stronie internetowej konkursu oraz do promocji Tychy Press Photo. Odbitki należy opatrzyć – na odwrocie – numerem kolejnym, tytułem i godłem. Pod rygorem wykluczenia z konkursu nie wolno umieszczać na odbitce żadnych danych pozwalających zidentyfikować uczestnika. Płyta CD (DVD) z zapisem cyfrowym zdjęć powinna być opisana tylko godłem. Do zdjęć należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem i zawierającą wewnątrz kartę zgłoszenia oraz płytę CD (DVD) z zapisem cyfrowym zdjęć.

 Fotografie będą przyjmowane w kilku miejscach np.  Galerii Obok ( ks.  Hlonda 1), w budynku Teatru Małego, lub redakcji tygodnika „Echo” ( Grota-Roweckiego 42).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.