Frymografia w Trzecim Oku – wystawa i warsztaty.

Frymorgen-B_oko1
Na krakowskim Kazimierzu zostanie otwarty sklep Leica Camera. W ramach tego wydarzenia odbędzie się otwarcie wystawy “Frymografia w Trzecim Oku” Bogdana Frymorgena, a jutro i niedzielę weekendowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez artystę.

Frymorgen-B_oko4
Bogdan Frymorgen należy do najciekawszych i najbardziej wymownych twórców współczesnej fotografii. Artysta od wielu lat związany jest z instytucjami kulturalnymi na krakowskim Kazimierzu, jest autorem albumu „Kazimierz bez słów”. Przejmujący czarno-biały świat przypomina to co było, a zdjęcia to jego osobiste spojrzenie na współczesne oblicze tej byłej żydowskiej dzielnicy Krakowa.

Frymorgen-B_oko3
Teraz szykuje się wernisaż jego zdjęć w Galerii Trzecie Oko. Na czarno-białych kadrach zobaczymy życie ulicy w sposób urzekająco prawdziwy i niebanalny. Jego zdjęcia wywołują emocje, które się odkrywa się stopniowo, które mają w sobie różne tajemnice. Artysta odczytując rzeczywistość zapisuje ją nie tylko wizualnie, ale i słownie. Uwidacznia podwórka, zaułki i poszukuje charakterystycznych miejsc i ich specyficznej aury. Portretuje lokatorów starych kamienic, młodych raperów, obserwuje zachowania zwykłych ludzi i utrwala wyczekane chwile. Czerń i biel na jego zdjęciach wzbogacona jest o tysiące odcieni szarości, jego fotografie zatrzymują ulotne momenty, niewidzialne nawet dla uważnego obserwatora.

Frymorgen-B_oko2
Pewnym dodatkiem do wystawy będą płatne (500 zł) warsztaty fotograficzne prowadzone przez artystę. Dotyczyć one będą sztuki uporządkowanego patrzenia, odkrywania artystycznej tożsamości i osobistej relacji z przestrzenią. Podczas warsztatów zaplanowane są rozmowy o istocie fotografowania, prezentacja projektu autorskiego oraz zajęcia praktyczne na krakowskim Kazimierzu. Uczestnicy powinni dysponować aparatem cyfrowym z możliwością przerzucania plików i laptopem ze stosownym oprogramowaniem. Termin nadsyłania aplikacji minął 10 listopada, ale może nie jest za późno – więcej informacji można uzyskac pisząc na adres: galeria@trzecieoko.com

Wystawa potrwa do 7 grudnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.