Ekologia w obiektywie 2014

Ekologia-w-obiektywie-logo
Wszystko na to wskazuje, że w tym roku czternasta edycja konkursu fotograficznego „Ekologia w obiektywie” nie odbędzie się. Szkoda, być może organizator myśli tylko nad zmianą formuły tego przedsięwzięcia i czasowo zawiesił przyjmowanie zdjęć.

Ekologia2013-Grand-Prix
Konkurs odbywa się od 2001 roku, poszukiwane były fotografie o tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego, zjawiskami klimatycznymi, oraz ingerencją człowieka w otaczający nas świat. Nie było to działanie tylko lokalne gdyż „Ekologia w obiektywie” od wielu lat prowadzona była (jest?) w ramach globalnej współpracy Bayer i UNEP również w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. W polskiej wersji konkursu na laureatów zawsze czekały gratyfikacje pieniężne – w ostatniej edycji zdobywca Grand Prix Stanisław Pytel otrzymał czek w wysokości 3000 zł. Jego fotografia („Akwarium”) przedstawia dziecko i dorosłego, obserwujących rekiny w oceanarium w Genui. Były też dwie nagrody po 1000 zł które przyznano Krzysztofowi Błażycy („Woda życia”) i Przemysławowi Bucharowskiemu („Dogtrekking”). W sumie jury zobaczyło 1009 prac. Później była wystawa pokonkursowa w różnych, licznie odwiedzanych miejscach. Powyżej i poniżej nagrodzone zdjęcia.

Ekologia2013-2-miejsce_1
Ekologia2013-2-miejsce_2
W historii konkursów fotograficznych znane są przypadki czasowego, nawet kilkuletniego zawieszenia działań. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku po raz ostatni odbyło się Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach. Po bardzo długiej przerwie konkurs reaktywowano i właśnie teraz odbywa się wystawa będąca plonem tegorocznej edycji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.