Between Two Moons

Kalua-K_Between_1
Już jutro szykuje się otwarcie wystawy „Between Two Moons”. Katarzyna Kalua-Kryńska, pokaże zdjęcia powstałe w technice zwanej Wet Plate Collodion (Mokry Kolodion). Wernisaż odbędzie się we wrocławskim Firleju, ekspozycja potrwa do 28 grudnia 2014 roku.

Kalua-K_Between_2
Niezwykłość fotografi uprawianej przez Kaluę-Kryńską dało się już zauważyć przy jej innym projekcie. „Black Pool of Ireland” to zapisy spotkań z ludźmi i fotograficzna rejestracja miejsc i przede wszystkim klimatu, który autorkę otaczał. Obraz współczesnej Irlandii przyciąga, rzuca czar, sprawia, że nie można jej zapomnieć. Teraz mamy kolejny cykl „Between Two Moons”. Nie jest to najnowsze przedsięwzięcie autorki, ale seria portretów urzeka i fascynuje niezwykłą plastyką obrazu. Zdjęcia są pełne poezji, magii, subtelnych aluzji i surrealistycznych wizji. Spojrzenia uwidocznionych osób wciągają swoją głębią, poruszają wyobraźnię i skupiają uwagę. Postacie wydają się być zawieszone w czasie i przestrzeni pomiędzy jawą, a snem. Cały projekt może być również traktowany jako zbiór portretów, które ukazują tą wewnętrzną, nie pokazywaną na co dzień przestrzeń. Fotografie ilustrują równowagę pomiędzy jawą a snem, światem duchowym i rzeczywistością, tym co jest prawdziwe i tym co jest wyimaginowane, grają emocjami, a niedoskonałości obrazu podkreślają poruszającą i tajemniczą aurę portretowanych osób.

Kalua-K_Between_3
Cykl „Between Two Moons” był już prezentowany na licznych prestiżowych wystawach m.in. The Art Of Photography Show in San Diego (California 2010), FotoArtFestival (Polska 2011), PhotoIreland Festival (Irlandia 2012), Biennale Photokina (Niemcy 2012), Taylorfest Carlow (Irlandia 2013), Biennale of Photography Reykiavik Ljósmyndadagar (Islandia 2014). Niektóre zdjęcia, które będzie można zobaczyć na wystawie w Firleyu, otrzymały wyróżnienia i nagrody. Zajęły pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie Wet Plate Competition Canada 2012 oraz Blow Photo Competition 2012.

Kalua-K_Between_4
Podczas wernisażu będzie można zobaczyć pokaz slajdów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.