Konkurs „Mieszkamy w Polsce”.

Konkurs-Mieszkamy-w-Polsce
Do końca listopada można zgłaszać prace na konkurs fotograficzny „Mieszkamy w Polsce”. Jego organizatorem jest Urząd do Spraw Cudzoziemców, laureaci otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce – 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł.

Niewiele jest konkursów fotograficznych przeprowadzanych przez instytucje państwowe. Liderem jest IPN i różne odnogi Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego bardzo sporadycznie zajmuje się tą inicjatywą (ostatnio „Ślady Powstania Warszawskiego”), więcej zaangażowania wykazuje Ministerstwo Środowiska („Krajobraz dobry i zły”, „Nasze spojrzenie na przyrodę”) i Ministerstwo Gospodarki (np. „Projekty sektora energetyki POIiŚ w otoczeniu przyrodniczym”).

Konkurs „Mieszkamy w Polsce” ma charakter otwarty, będą przyjmowane zdjęcia pokazujące cudzoziemców mieszkających w Polsce. Muszą one przedstawiać osoby (osobę) na tle. które w swobodny sposób ma kojarzyć się z naszym krajem. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 prac, należy też przekazać swoje dane osobowe. Fotografie muszą mieć formę cyfrową (zapisane jako JPG z rozdzielczością 300 dpi), zabronione jest stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywanie zmian oryginalnej kompozycji. Obróbka zdjęć może polegać jedynie na działaniach odpowiadających zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej, polegających na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, wypalaniu.

Prace należy składać osobiście lub drogą pocztową w siedzibie urzędu (Koszykowa 16, 00-564 Warszawa). Zgłoszenie można też przesłać drogą elektroniczną na adres: ewelina.majuk@udsc.gov.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 grudnia 2014 r., zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej pocztą elektroniczną lub tradycyjną. Wybrane prace będą prezentowane na stronie internetowej organizatora oraz w folderze informacyjnym.

Dadatkowych informacji udziela Ewelina Majuk (ewelina.majuk@udsc.gov.pl). 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.