Adobe przejmuje Fotolię

Fotolia-Adobe
Istniejąca od 2005 roku z siedzibą w Nowym Jorku, Fotolia zostanie kupiona przez koncern Adobe. Wartość transakcji wynosi około 800 mln USD. To kolejny krok w monopolizacji rynku foto.

Fotolia jest jednym z wiodących banków zdjęć na świecie. Jej założycielem są: Oleg Tscheltzoff, Patrick Chassany i Thibaud Elziere. Cztery lata temu została nabyta przez firmę  KKR & Co. L.P (dawniej Kohlberg Kravis Roberts & Co. LP) za 150 milionów USD.  To prywatny fundusz inwestycyjny, specjalizujący się w zakupach lewarowanych.  Obecnie Fotolia działa w 23 krajach w 14 wersjach językowych i umożliwia zakup zdjęć, filmów i grafik na zasadzie licencji royalty free. Posiada ponad 32 miliony fotografii. W przyszłości będzie połączona z Adobe Creative Cloud, wiodącym narzędziem desktopowym. Zakup ma poszerzyć możliwości pakietu Adobe CC oraz wpłynąć na komfort pracy osób, dla których stanowi on główne narzędzie pracy.

W komunikacie czytamy, że po transakcji nie zmieni się kierownictwo firmy. „Zakup serwisu Fotolia wzmocni dominującą rolę Creative Cloud jako platformy dla osób kreatywnych. Creative Cloud staje się dla społeczności artystycznej docelowym rynkiem dostępu do zdjęć, wideo, czcionek – mówi w oświadczeniu David Wadhwani, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych w Adobe za media cyfrowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.