Digital Foto Video – wydanie styczniowe

DFV-1-2015_1
Ukazało się już styczniowe wydanie magazynu Digital Foto Video. Liczy 132 strony, na razie jest ono dostępne w wersji cyfrowej i kosztuje 9,99 zł. Wielkość pliku do pobrania wynosi 23 MB.

Digital Foto Video chyba już powoli odzyskuje siły, chociaż z wiosenno-letnich przygód wychodzi poobijany. To dobrze, że jego sytuacja się poprawia, bo to chyba najlepszy papierowy magazyn fotograficzny w naszym kraju.  Warto jednak zaznaczyć, że od października nie ukazuje sie  „Digital Foto Video”  w wersji tradycyjnej tylko  „Foto Plus” ( w e-wydaniach nic się nie zmieniło). Nowa nazwa ma chyba związek z wygaśnięciem licencji (tytuł nalezy do Migut Media lub kolejnej firmy WM).

dfv-1-2015_6
Tak czy inaczej tematem przewodnim obecnego numeru jest światło błyskowe, autorzy więc „…podpowiadają, jaki wybrać flesz i jak najefektywniej z niego korzystać…”. Na trzydziestu stronach mamy więc podstawy („ABC światła błyskowego – jak zacząć przygodę z fleszami”), test lamp reporterskich, artykuł o modyfikatorach zakładanych na flesze, oraz test sześciu lamp przydatnych w makrofotografii. Warto zaznajomić się także z nietypowymi metodami wykorzystania fleszy w codziennym fotografowaniu.

DFV-1-2015_2
W tym wydaniu znajdziemy także test Canona EOS 7D Mark II („Gotowy na wszystko”), Sony A77 II („Lustrzanka bez pryzmatu II”), Olympusa E-PL7 („Aparat przesiadkowy”), oraz Sony RX100 III („Najlepszy kompakt świata!. Po raz trzeci…”).

dfv-1-2015_4
Dla filmowców przeznaczony jest osobny artykuł o elektronicznie sterowanej głowicy do kranu kamerowego Foton Flamingo („Nowe możliwości kranów Fotonu”), a dla osób drukujących fotografie w domowym zaciszu test Epsona L1800 – drukarki ze stałym zasilaniem („Jeszcze większa kałamarnica”).

dfv-1-2015_5
Mocną stroną DFV są porady. Warto więc zaznajomić się z artykułem przydatnym przy rejestracji dynamicznych kadrów („Czas naświetlania to sposób na ruch”) i poradami Pascala Maitre który jest „ambasadorem Canona”. Na uwagę zasługuje też dział „Fotoocena” prowadzony przez Wojciecha Tkaczyńskiego w którym autor ocenia nadesłane zdjęcia. Pewnym oddechem przy lekturze tekstów technicznych może być „Galeria Czytelników DFV” w której pokazywane są fotografie Ryszarda Domańskiego, Krzysztofa Mierzejewskiego i Grzegorza Moronia.

dfv-1-2015_7
Ponadto w tym wydaniu znajdziemy wywiad z Marcinem Dobasem, członkiem teamu fotografów Olympusa („Malarzy nikt nigdy nie pyta o pędzle”), relacje z fotowyprawy do Włoch („Z Dolomitów do Wenecji”) oraz z drugiego zlotu czytelników DFV który odbył się niedawno w Twierdzy Modlin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.